Trasy, na których rywalizują biegacze są przełajowe i bardzo zróżnicowane. Najszybsze to te w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Średni poziom trudności prezentują trasy w Katowicach, Lublinie, Łodzi i Olsztynie. Najbardziej wymagające to trasy w Trójmieście i Szczecinie.
- Trasy naszych biegów są w trakcie sezonu niezmienne, zatem zawodnicy mogą porównywać swoją formę na przestrzeni 5 miesięcy. Co ważne – w naszych imprezach nie ma limitu czasu, zatem do udziału zapraszamy każdego – nawet zupełnie początkującego biegacza – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.
Pobiegnij 3 razy i zdobądź medal
Biegi CITY TRAIL charakteryzuje cykliczna formuła. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i otrzymać pamiątkowy medal, trzeba pobiec minimum 3 razy. Medale oraz nagrody są wręczane na podsumowaniu sezonu, które ma formułę uroczystej gali. Takie gale odbędą się w każdej z dziesięciu lokalizacji – w ciągu 2-3 tygodni od ostatniego biegu w danym mieście. To zdecydowany wyróżnik CITY TRAIL.
Las Na Zawsze Biegaczy
Organizatorem biegów CITY TRAIL jest Fundacja Krok do Natury, której celem jest nie tylko zachęcanie do aktywności fizycznej – prowadzi także szereg działań proekologicznych. – Z tego, co wiemy jesteśmy pierwszym organizatorem biegów w Polsce, który pracuje nad strategią neutralności klimatycznej. W tym celu m.in. usunęliśmy jednorazowe worki w depozycie, ograniczamy zużycie jednorazowych kubków w bufecie, do pakietów startowych nie wrzucamy niepotrzebnych gadżetów. To działania, które są zauważalne podczas biegów, ale naszą energię kierujemy również w inną stronę – w ramach pakietów charytatywnych prowadzimy zbiórkę, która ma na celu uzbieranie kwoty potrzebnej do posadzenia Lasu Na Zawsze Biegaczy. Od 2020 roku współpracujemy z Fundacją Las Na Zawsze, dzięki czemu nasze plany są bardzo realne. Liczymy, że już jesienią 2022 roku będziemy mogli posadzić nasz las – mówi Justyna Grzywaczewska, PR&Concept Manager Fundacji Krok Do Natury.
Czym skorupka za młodu…
Biegi CITY TRAIL to także zawody dla dzieci i młodzieży, które są organizowane na dystansach od 300 m do 2 km. Zasady są identyczne, jak w biegu głównym – aby ukończyć cykl trzeba pobiec minimum 3 razy.
Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Lubelską edycję cyklu wspiera Miasto Lublin.
Komentarze