– Zespół Szkół nr 12 to jeden z naszych największych miejskich obiektów oświatowych. Jego rozbudowa o dodatkowy segment przedszkolny to nasza kolejna wielomilionowa inwestycja oświatowa, która znacząco wpłynie na warunki lubelskiej edukacji. Od tej pory przedszkole będzie funkcjonować w nowoczesnym i przestronnym obiekcie, a szkoła podstawowa zyska więcej miejsca do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Budowa nowego segmentu przez cały czas trwania inwestycji przebiegała bardzo sprawnie i już wkrótce obiekt wejdzie w etap odbiorów. Przygotowujemy się również do jego wyposażania w meble i sprzęt. Wszystko wskazuje na to, że nowe przedszkole powita dzieci już 1 września – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
W ramach inwestycji, w kompleksie ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej, powstał budynek przedszkola o wysokości 12 m wraz z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły oraz wszystkimi instalacjami wewnętrznymi, zagospodarowaniem terenu wokół i infrastrukturą techniczną oraz komunikacyjną. Nowy obiekt ma kubaturę prawie 9 tys. m3 oraz łączną powierzchnię wszystkich pomieszczeń 3 tys. m2. Na każdej kondygnacji zaprojektowano po 4 sale dla dzieci (60-70 m2), każdą z pomieszczeniem pomocniczym i łazienką. Dzięki temu na trzech kondygnacjach – parterze i dwóch piętrach, znajdzie się miejsce dla 12 oddziałów przedszkolnych. Oprócz tego na każdym piętrze będą pokoje nauczycielskie, pomieszczenia socjalne, szatnie, ogólnodostępne łazienki oraz rozdzielnie posiłków i zmywalnie naczyń. Na parterze dodatkowo zlokalizowano gabinet dyrektora, na pierwszym piętrze – salę do ćwiczeń ruchowych, na drugim zaś dużą wielofunkcyjną salę z funkcją podziału, o pow. 230 m2. Na ostatniej technicznej kondygnacji urządzono kotłownię. Z kolei poziom piwnic -1 stanowią głównie magazyny. Obiekt wyposażono w dwie windy, w tym towarową.
W większości pomieszczeń gotowe są już posadzki i wykonawcy pozostał montaż wykładzin. Zamontowano 95% stolarki drzwiowej, w salach trwa malowanie i kładzenie okładzin ściennych. W łazienkach pozostał już tzw. biały montaż. Kończą się też prace w zakresie instalacji wentylacyjnej i teletechnicznej, po ich ukończeniu rozpocznie się montaż kasetonów w konstrukcjach sufitów podwieszanych. Na dachu budowana jest konstrukcja pod panele fotowoltaiczne, wokół zaś samego budynku trwają roboty brukarskie przy budowie drogi pożarowej. Po ich zakończeniu, pozostanie wysianie trawników i posadzenie krzewów. Obok przedszkola znajdzie się nowy plac zabaw dla dzieci.
Koszt robót budowlanych to blisko 12 mln zł.
Komentarze