Takie rozwiązanie daje nam możliwość monitorowania kondycji. I każdy może z tej możliwości korzystać. Bo nawet jeśli nie trenujemy biegania, to takie regularne starty świetnie pokażą wahania formy, o którą warto dbać w każdym wieku – mówi Piotr Książkiewicz, jeden z pomysłodawców CITY TRAIL.
CITY TRAIL to nie tylko możliwość sprawdzania swojej formy, ale także okazja do spotkania ze znajomymi i zawierania nowych znajomości. Sprzyja temu kameralność i lokalny charakter biegów. A brak limitu czasu na pokonanie trasy daje możliwość zachęcenia do aktywności w naturze bliskich, którzy jeszcze nie biegają.
Harmonogram:
- godz. 8:30 - otwarcie biura zawodów
- godz. 9:20 - zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior - kategorie D0 i D1 (ok. 200 m)
- godz. 9:50 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D2 (ok. 400 m)
- godz. 10:00 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D3 (ok. 600 m)
- godz. 10:10 - zbiórka Uczestników biegów Junior - kategoria D4/D5 (ok. 1 km)
- godz. 10:30 - zamknięcie biura zawodów biegu głównego
- godz. 11:00 - start biegu głównego na 5 km
Biegi dla dzieci i młodzieży
Cykl CITY TRAIL to również zawody dla juniorów. Są one skierowane do dzieciaków w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 4 lata oraz w wieku 5-6 lat – biegają 200 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 7- i 8-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 400 m. Dzieci w wieku 9-10 lat (kategoria D3) pokonują 600 km, natomiast dzieci mające 11-12 lat (kategoria D4) oraz młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D5) startują na 1 km.
Strefa Seniora Nationale-Nederlanden będzie funkcjonować podczas dziesięciu imprez CITY TRAIL - pomiędzy 15 października a 20 listopada. Otwarte zajęcia poprowadzą instruktorzy z Centrum Ruchu BODY WORK. Lubelscy seniorzy będą mogli wziąć udział w akcji już w sobotę przed biegiem nad Zalewem Zemborzyckim.
Zapisy trwają
Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie i na profilu imprezy na Facebooku.
Komentarze