Projekt: „Rozbudowa efektywnego systemu ciepłowniczego na trenie miasta Lublin” ma na celu pokrycie zwiększonego zapotrzebowania na ciepło użytkowe w Lublinie za pomocą energii cieplnej wyprodukowanej w wyspecjalizowanych elektrociepłowniach, produkujących ciepło i prąd równocześnie. Dzięki temu zmniejszy się zużycie paliwa oraz poziom zanieczyszczeń w mieście.
Projekt obejmuje dzielnice: Wrotków, Czechów Północny, Ponikwoda, Felin, Kośminek, Bronowice, Węglin Południowy, Dziesiąta, Śródmieście. Rozbudowa sieci ciepłowniczej to ok. 21 km rur dostosowanych do wymagań technologicznych związanych z zapotrzebowaniem na ciepło. Wszystkie zadania planowane są do wykonania w technologii rur preizolowanych.
Realizacja Projektu znacznie poprawi dostępność do ciepła systemowego w Lublinie, ograniczy niską emisję oraz poprawi jakość powietrza w mieście.
Całkowity koszt realizacji projektu: 48.895.219,48 PL - Dofinansowanie projektu z UE: 24.405.166,94 PLN
Przyznane dofinansowane pochodzi z Funduszu Spójności w ramach realizacji działania „Promowanie wykorzystania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe” z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wszystkie zadania planowane do realizacji w ramach przyznanej dotacji zostały uwzględnione w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Lublin oraz wpisane do Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT).
Komentarze