Prace prowadzone będą w następujących lokalizacjach:
1. al. Tysiąclecia – Dworzec Główny PKS 01
2. ul. 3-go Maja – Plac Litewski 02
3. ul. Armii Krajowej – Dziewanny 02
4. ul. Choiny – Paderewskiego 02
5. ul. Filaretów – osiedle Widok 02
6. ul. Kunickiego – Plac Bychawski 01
7. ul. Jana Pawła II – Perłowa 02
8. ul. Chodźki – Chodźki szpital 02
Aktualny wykaz punktów znajduje się na naszej stronie internetowej:
https://www.ztm.lublin.eu/pl/punkty_sprzedazy
Zachęcamy do wyszukiwania punktów w swojej lokalizacji, ale także do zakupu biletu za pośrednictwem sześciu aplikacji mobilnych:
https://www.ztm.lublin.eu/pl/aplikacje-na-telefon-1
Nowy System Biletu Elektronicznego Komunikacji Aglomeracyjnej LUBIKA zostanie uruchomiony w Lublinie już jesienią br. Będzie to nowoczesne i wygodne rozwiązanie dla pasażerów komunikacji miejskiej.
W ramach systemu LUBIKA do dyspozycji pasażerów udostępnionych zostanie 55 szt. stacjonarnych automatów biletowych, 50 mobilnych automatów biletowych (stanowiących uzupełnienie w pojazdach, które nie miały takich urządzeń na wyposażeniu), 450 szt. kasowników EMV realizujących płatności zbliżeniowe, 50 terminali sprzedażowych do kiosków lub innych punktów handlowych. Uruchomiona zostanie dedykowana strona www wraz ze sklepem internetowym, oraz aplikacja mobilna LUBIKA, za pośrednictwem której pasażerowie będą mogli dokonać wyboru i zakupu dowolnego, najkorzystniejszego dla nich biletu z oferowanej taryfy, przeglądać historię zakupionych biletów czy też skorzystać z tzw. „planera podróży".
Zmiana pozwoli na wprowadzenie nowoczesnych, niedostępnych dotychczas w lubelskiej komunikacji miejskiej rozwiązań i metod płatności. Użytkownicy będą mogli korzystać z nowej taryfy biletowej, w której zaplanowano poniższe rozwiązania:
• płacisz za tyle, ile jedziesz – taryfa przystankowa (check-in/out);
• bilety okresowe na określoną liczbę dni;
• elektroniczna portmonetka – gromadzenie środków do zakupu biletów.
Nowy rodzaj taryfy (obok biletów okresowych i czasowych) - taryfa przystankowa - płacisz za tyle, ile jedziesz to rozwiązanie check in/check out wymagające rejestracji początku podróży oraz jej końca (ostatniego przystanku na trasie).
Nowoczesna aplikacja mobilna Lubika na urządzenia mobilne pozwoli na zakup biletu okresowego - doładowanie go za jej pośrednictwem (do tej pory nie było takiej opcji) i na dowolną liczbę dni (obecnie bilety okresowe wyłącznie na 30, 90 i 150 dni). Jeżeli pasażerowi nie jest potrzebny bilet na cały miesiąc, będzie mógł kupić go na dowolną, określoną przez siebie liczbę dni np. na 13 dni (dostępny będzie kalkulator ceny biletu okresowego na zadaną liczbę dni). Jednocześnie bilet ten będzie tańszy niż przejazd na biletach jednorazowych.
Kolejny etap wdrażania systemu Lubika – zmiany w dostępie do biletomatów stacjonarnych
Z uwagi na konieczność przygotowania miejsca i infrastruktury technicznej do obsługi nowych automatów stacjonarnych do sprzedaży biletów, montowanych w ramach systemu Lubika, w dniach 21-23 lipca br. nastąpi demontaż urządzeń operatora zewnętrznego w 8 lokalizacjach w Lublinie.
- 20.07.2021 10:42 (aktualizacja 15.08.2023 11:42)
- Źródło: Urząd Miasta Lublin
Reklama
Komentarze