– Każde z 26 odwołań zostało wnikliwie przeanalizowane. Ocena tegorocznych wniosków pokazała, że ogromna większość z nich zasługuje na wsparcie. Zależy nam, by kontynuować działania w ramach tego narzędzia partycypacyjnego i umożliwić, przy pomocy miejskich środków i zaangażowania wydziałów merytorycznych, realizację pomysłów zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w przyszłorocznym budżecie, po cięciach związanych z sytuacją pandemiczną, przywracamy pełną pulę środków przeznaczonych na realizację projektów z Budżetu Obywatelskiego w wysokości 15 mln zł – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
W tegorocznej procedurze naboru wniosków do Budżetu Obywatelskiego złożono łącznie 214 projektów. Po etapie oceny formalnej, autorzy projektów, którzy nie zgadzali się z jej wynikami mogli wystąpić o ponowną analizę. Wpłynęły odwołania do ocen 26 projektów. W przypadku 8 projektów odwołania uwzględniono. Publikacja odpowiedzi na odwołania zamyka procedurę oceny. Osoby nieusatysfakcjonowane treścią odwołań, w przypadku dopuszczenia projektu do głosowania, mogą wycofać swój projekt z procedury. Na chwilę obecną, po uwzględnieniu odwołań, pod głosowanie może zostać poddanych 155 projektów: 106 dzielnicowych i 49 ogólnomiejskich.
Głosowanie rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października 2021 r. Każda osoba mieszkająca w Lublinie, niezależnie od wieku, może oddać swój głos na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. Zagłosować będzie można w formie papierowej lub elektronicznej.
Komentarze