– Od kilku tygodni prowadzimy prace związane z projektem „Standardy dostępności kultury – wspólna sprawa” realizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem „Otwieracz”. Jest to jedna z inicjatyw podejmowanych przez Miasto na rzecz zwiększenia dostępności do kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Aby projekt zakończył się sukcesem, niezbędna jest diagnoza potrzeb grupy docelowej. Dlatego zachęcamy osoby ze szczególnymi potrzebami oraz rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w badaniu i podzielenia się swoimi doświadczeniami – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Anonimowa ankieta skierowana zarówno do osób z niepełnosprawnością, jak i do ich rodziców oraz opiekunów, dostępna jest w wersji online pod adresem: Badanie uczestnictwa w kulturze osób z niepełnosprawnością mieszkających w Lublinieotwiera się w nowej karcie. Jej wypełnienie trwa około 15 minut. Instrukcja wypełnienia ankiety dla osób g/Głuchych i słabosłyszących w PJM dostępna jest pod adresem: Instrukcja wypełniania ankiety w PJMotwiera się w nowej karcie. Ankieta będzie dostępna co najmniej do 15 października.
Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na profilu Stowarzyszenia Otwieraczotwiera się w nowej karcie. Wszelkie pytania dotyczące badania należy kierować na adres: [email protected] lub wysyłać poprzez formularz na wyżej podanej stronie. Możliwy jest również kontakt telefoniczny lub poprzez aplikację WhatsApp pod numerem 512 812 468.
Przeprowadzenie badania potrzeb osób z niepełnosprawnościami w Lublinie w zakresie uczestnictwa w kulturze, to działanie wynikające z realizowanego przez Miasto Lublin i Stowarzyszenie Otwieracz projektu „Standardy dostępności kultury – wspólna sprawa”. Następnym etapem będzie rekrutacja członków grupy konsultacyjnej (10 osób z niepełnosprawnościami i /lub rodziców osób z niepełnosprawnościami) oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy wspólnie będą tworzyli zespół przygotowujący standardy dostępności oferty kulturalnej.
Projekt sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWEFIO.
Komentarze