Wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry – najważniejsze informacje
Dlaczego przy ŁZS głowy wypadają włosy: |
|
Jaki może być rodzaj łysienia przy ŁZS: |
|
Czy wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu można zatrzymać? |
|
Łojotokowe zapalenie skóry głowy – co to jest?
ŁZS głowy nie zostało do końca odkryte. Charakteryzuje się występowaniem nadmiernej produkcji łoju przez gruczoły. Co sprzyja rozmnażaniu się grzybów malassezia furfur. Normalnie te drożdżopodobne grzyby bytują na naszym ciele, tworząc mikrobiom i nie wyrządzają nam szkody. Jednak pod wpływem sprzyjających im warunków, kolonizują się, tworząc zakażenie i stan zapalny. Ponadto mogą rozsiewać się na inne części ciała – bogate w gruczoły łojowe. Więcej o tej chorobie przeczytasz na stronie: https://seborh.pl/lojotokowe-zapalenie-skory-glowy/
Na jakie części ciała mogą rozsiewać się malassezia furfur:
fałdy nosowo-wargowe,
uszy,
brwi,
klatka piersiowa,
górna okolica pleców,
zgięcia stawowe.
Przy podejrzeniu łojotokowego zapalenia skóry konieczny jest kontakt z dermatologiem. Po potwierdzeniu choroby będzie on mógł rozpocząć prawidłowe leczenie. Warto wdrożyć wysokiej jakości szampon przeciw wypadaniu włosów w łojotoku – ale to nie wszystko! Dobrym rozwiązaniem są zestawy, zawierające oprócz produktu do mycia głowy, na przykład odżywkę, płyn czy emulsję, z tym że bez spłukiwania, ponieważ mają one dłuższy kontakt ze skórą. Przez co szybciej będzie widać efekty. Najczęściej pomocne w pielęgnacji łojotokowego zapalenia skóry są preparaty zawierające siarkę, ichtiol i ketokonazol – mówi dr n. med. Igor Michajłowski, dermatolog-wenerolog z Clinica Dermatologica
Szampon na wypadanie włosów przy łojotoku, do tego emulsja i płyn bez spłukiwania – zastosuj zestaw Seborh
Szampon Seborh – ma w sobie cenne substancje, jak: siarczek selenu, betaina czy ichtiol. Dokładnie oczyszcza skórę głowy oraz włosy, wzmocnia barierę hydrolipidową, co ważne skutecznie zabija bakterie. Złuszcza, po czym usuwa łuski, martwy naskórek i sebum, pozostawiając skórę odżywioną. Reguluje pracę gruczołów łojowych.
Emulsja Seborh – zawiera, np.: pirokton olaminy, siarkę i olej z czarnuszki. Lekka emulsja odkaża, niweluje stany zapalne, normalizację gruczołów łojowych. Sprawia, że skóra nie jest chropowata, ale wygładzona.
Płyn Seborh – ma w składzie bogactwo substancji aktywnych, typu: ekstrakt z wąkroty azjatyckiej, glukonolakton oraz kwas glikolowy. Mgiełka reguluje sebum oraz nadmierne złuszczanie naskórka. Regeneruje, nawilża, odżywia skórę. Co ważne znacznie wspomaga naczynia krwionośne jak również mikrokrążenie.
Opinie o SEBORH – Zobacz co piszą osoby, stosujące SEBORH!
Jak stosować zestaw Seborh?
Szampon Seborh: Na zwilżone ciepłą wodą włosy nanieść i delikatnie wmasować szampon, aż do uzyskania piany. Pianę pozostawić na około 5 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Czynność powtórzyć.
Emulsja Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść emulsję na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Płyn Seborh: Przy pomocy pompki równomiernie nanieść płyn na suchą skórę głowy i pozostawić do wyschnięcia. Należy stosować co drugi dzień na noc.
Pielęgnacja głowy – co robić, żeby pozbyć się dokuczliwych objawów, typu wypadanie włosów w łojotokowym zapaleniu skóry?
Nie możesz ominąć tego punktu i koniecznie musisz udać się do dermatologa, który odpowiednio Tobą pokieruje. Może okazać się, że u Ciebie przyczyn wypadania włosów jest więcej, więc skieruje Cię on również do trychologa, endokrynologa lub jeszcze innego specjalisty. Bezwzględnie przestrzegaj zaleceń lekarzy!
Stosuj profesjonalne dermokosmetyki, które pomogą złagodzić wszystkie charakterystyczne objawy choroby, a tym samym zahamować wypadanie włosów.
Podsumowanie
ŁZS to przewlekła dermatoza z okresami remisji i nawrotów, wymagająca pomocy dermatologa, a także zastosowania właściwie rozumianej pielęgnacji dzięki kosmetykom na łojotokowe zapalenie skóry. Takie działanie zabija grzyby, reguluje pracę gruczołów łojowych i regeneruje naskórek, a co za tym idzie, blokuje również wypadanie włosów.