Wykład odbędzie się 10 maja 2022 roku o godz. 18.00 w Auli Collegium Maius Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, ul. Jaczewskiego 4.
Jeżeli bliskie Ci są zagadnienia profilaktyki stomatologicznej oraz ortodontycznej oraz zależy Ci na uzyskaniu informacji opartych na dowodach oraz rzetelnie zgromadzonych danych naukowych – ten wykład jest właśnie dla Ciebie!
Udział w wydarzeniu jest darmowy! Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać pod linkiem.
Prof. Om Prakash Kharbanda jest wybitnym klinicystą i naukowcem, stale przyczyniającym się do rozwoju ortodoncji. Łączy wiedzę z zakresu ortodoncji i zdrowia publicznego. Jest Kierownikiem Katedry Ortodoncji i Deformacji Zębowo-Twarzowej w ramach All India Institute of Medical Sciences (New Delhi, Indie). Profesor jest szefem w Centrum Edukacji i Badań Stomatologicznych, Dyrektorem w Centrum Współpracy z WHO ds. Promocji Zdrowia Jamy Ustnej oraz Centrum Doskonałości Wdrażania Narodowego Programu Zdrowia Jamy Ustnej, był szefem Centrum Edukacji Medycznej, Technologii i Innowacji KL Wig (CMET-I.). Pełnił i pełni nadal wiele funkcji w instytucjach i zespołach ds. zdrowia jamy ustnej, wnosząc znaczący wkład w dziedzinie nauki, jaką jest stomatologia i ortodoncja.
Tematyka poruszana przez Profesora: zdrowie jamy ustnej i choroby zębów, estetyka uśmiechu, zęby klamrowe, pielęgnacja zębów mlecznych, oddychanie przez usta, chrapanie, ssanie kciuka, deformacje twarzy, czynniki warunkujące prawidłowy i nieprawidłowy typ twarzy, dobry i zły zgryz, rodzaje wad zgryzu i cechy wad zgryzu, częstość występowania i zróżnicowanie rasowe, wpływ wad zgryzu na zdrowie jamy ustnej, implikacje psychologiczne, sposoby leczenia, diagnostyka ortodontyczna, postępowanie u dzieci rosnących z wadami zgryzu, prześladowanie w szkole, osobowość introwertyczna, leczenie aparatem ortodontycznym u dzieci, leczenie aparatem ortodontycznym u dorosłych, korzyści z leczenia ortodontycznego, kompleksowa ortodoncja bezekstrakcyjna, kompleksowa ortodoncja ekstrakcyjna, zagadnienia związane z nawrotami, aktualne koncepcje: technologia cyfrowa w ortodoncji i innowacje.
Więcej informacji UMLub.
Program Visiting Professors in Lublin jest inicjatywą Urzędu Miasta Lublin, zainspirowaną działaniami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w ramach programu Research in Lublin, którego głównym celem jest zwiększenie umiędzynarodowienia potencjału kadrowego uczelni. Celem Programu Visiting Professors in Lublin jest kreowanie wizerunku Lublina, jako miasta przyjaznego środowisku naukowemu, wzmacnianie międzynarodowej współpracy badawczej, a także wspieranie rozwoju potencjału dydaktycznego i procesu nawiązywania i utrzymywania międzynarodowych kontaktów z ośrodkami naukowymi na świecie przez lubelskie uczelnie wyższe i instytuty naukowo-badawcze.
Komentarze