Nagroda Gospodarcza jest potwierdzeniem wysokich standardów biznesowych przedsiębiorstw oraz ich pozycji na gospodarczej mapie Lublina. Jej przyznanie jest także formą promocji postaw proinwestycyjnych i proinnowacyjnych lubelskich przedsiębiorców. Laureaci Nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu. To przedsiębiorstwa, które odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy miasta i przyczyniają się do unowocześnienia Lublina, upowszechniają pozytywne wzorce, a także prowadzą działania na rzecz promocji i budowania prestiżu lubelskiej gospodarki – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
W tegorocznej edycji Konkursu przedstawiciele firm, instytucji oraz organizacji mogą zgłaszać swój udział w pięciu kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Lokomotywy Gospodarcze Miasta, Młode Firmy oraz Przemysły Kreatywne. Konkurs ma charakter otwarty, czyli zgłoszenia mogą być dokonywane przez instytucje, organizacje czy redakcje, a także indywidualnie przez kandydatów.
Kandydaci w poszczególnych kategoriach powinni posiadać siedzibę lub wykonywać swoją działalność na terenie miasta Lublin, wyróżniać się znaczącym wkładem w rozwój gospodarczy miasta, przestrzegać przepisów prawa oraz:
- w kategorii „Innowacyjność” spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:
- zrealizować w okresie ostatnich 3 lat badania lub rozwiązania innowacyjne;
- uzyskać efekty ekonomiczne wynikające z wdrożenia innowacji;
- być autorami innowacyjnej technologii w pełni wdrożonej i obecnej na rynku;
- w kategorii „Obecność Na Rynku Globalnym” spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:
- w strukturze przychodów posiadać wysoki udział przychodów z eksportu i wykazywać dynamikę ich wzrostu;
- posiadać znaczące udziały w przedsiębiorstwach posiadających siedzibę poza granicami Polski;
- prowadzić prace badawczo-rozwojowe lub wdrożeniowe, zorientowane na rozwój działalności na rynkach globalnych;
- w kategorii „Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta” spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:
- pozytywnie oddziaływać na rynek pracy miasta Lublin;
- zrealizować znaczące projekty inwestycyjne;
- posiadać rozpoznawalną markę;
- w kategorii „Młode Firmy” funkcjonować na rynku nie dłużej niż 5 lat licząc do dnia 31 grudnia 2021 r. oraz spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków:
- wykazywać dynamiczny wzrost sprzedaży od początku istnienia przedsiębiorstwa;
- posiadać potencjał do dalszego rozwoju;
- wykazywać dynamiczny wzrost zatrudnienia.
- w kategorii „Przemysły Kreatywne”:
- prowadzić minimum 2 lata działalność gospodarczą licząc do dnia 31 grudnia 2021 r.;
- w przypadku wykorzystywania dofinansowania z budżetu Gminy Lublin w ostatnim zamkniętym roku obrotowym, wykazać, że stanowiło ono nie więcej niż 30% przychodów firmy;
- funkcjonować w jednym z obszarów (zgodnie z posiadanym kodem PKD): film, video lub multimedia; muzyka; telewizja; radio; rynek wydawniczy; gry i oprogramowanie; rzemiosło i rękodzieło; architektura; reklama i branding; design; projektowanie mody.
Zgłoszenia do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin można dokonać:
- osobiście w Urzędzie Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, pl. Litewski 1 (pok. 103);
- za pośrednictwem poczty, listem poleconym (decyduje data stempla pocztowego) na adres: Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Przedsiębiorczości, plac Litewski 1, 20-080 Lublin z dopiskiem „Konkurs o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin – edycja 2022”;
- za pośrednictwem poczty elektronicznej (adres e-mail: [email protected]), pod warunkiem zaopatrzenia formularza zgłoszeniowego w bezpieczny podpis elektroniczny, weryfikowany ważnym kwalifikowanym certyfikatem;
- w formie elektronicznej za pomocą Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) pod adresem: /UMLublin/SkrytkaESP.
Wzór formularza zgłoszeniowego zamieszczony jest na stronie internetowej www.lublin.eu/biznes-i-nauka/ w zakładce Nagroda Gospodarcza.
Komentarze