Reklama

Zobacz zabytki Lublina, których już nie ma - Wieża Ciśnień i Kościół Farny w wirtualnej rekonstrukcji AR

Projekt „Tajemnice dwóch wież”, realizowany we współpracy z partnerskim miastem Lublina, Łuckiem umożliwił rozbudowę aplikacji „Turystyczny Lublin” o nowoczesne moduły i szlaki turystyczne, które uatrakcyjnią ofertę turystyczną Lublina. W aplikacji pojawiła się rekonstrukcja nieistniejących już, legendarnych zabytków miasta, które turyści będą mogli zobaczyć dzięki technologii rozszerzonej rzeczywistości.
Zobacz zabytki Lublina, których już nie ma - Wieża Ciśnień i Kościół Farny w wirtualnej rekonstrukcji AR

Wieża Ciśnień i Kościół Farny ponownie w Lublinie!

Wirtualne rekonstrukcje brył 3D w rzeczywistym rozmiarze i lokalizacji to efekt najnowszej technologii zastosowanej przez aplikację „Turystyczny Lublin”. Twórcy zapewniają, że do przeniesienia się w czasie i obejrzenia nieistniejących dziś zabytków wystarczy wyłącznie smartfon. System AR wykorzystujący grafikę 3D do nakładania obrazów wirtualnych na przestrzeń rzeczywistą sprawi, że na Placu po Farze i placu Wolności ponownie pojawią się nieistniejący już Kościół Farny i zburzona w XIX wieku Wieża Ciśnień. Użytkownicy aplikacji za pośrednictwem swoich telefonów mają możliwość zobaczyć budynki z każdej strony, a nawet wejść do środka Kościoła Farnego! 

Jak to działa?

Aby przenieść się do historycznych zabytków Lublina, wystarczy posiadać telefon z zainstalowaną, darmową aplikacją „Turystyczny Lublin”. Wgrana do niej mapa zaprowadzi turystę do miejsca, w którym znajdzie tabliczki z wygenerowanym kodem QR. Zeskanowanie go, pozwoli na odtworzenie w telefonie wirtualnej wizualizacji zabytków i zwiedzanie go w miejscu i czasie rzeczywistym. Aplikacja „Turystyczny Lublin” prócz segmentu AR, posiada również interaktywną mapę, ułatwiającą poruszanie się po mieście w poszukiwaniu zabytków, a także nowy turystyczny szlak z przewodnikiem audio, który opowie o dziesięciu największych zabytkach Lublina. 

Dzięki inwestycji w aplikację, miasto po raz kolejny udowodniło, że jest otwarte na nowoczesne technologie i łączenie jej z bogatą ofertą turystyczną. Darmowa aplikacja „Turystyczny Lublin” jest do pobrania w sklepie Google Play w telefonach z Andoroidem oraz App Store na urządzeniach z systemem iOS. 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji.Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkoweAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja ObywatelskaAutor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny?Autor komentarza: Przeciw bandytom !Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczegoAutor komentarza: LokiTreść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności.Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama
Reklamaprosto i po polsku
Reklama