Reklama

Dzieje się w CSK | 16 - 22 STY 2023

Posmakuj kulturę z CSK, zapraszamy do zapoznania się z materiałem, w którym przedstawiamy najbliższe wydarzenia w Centrum Spotkania Kultur.
  • Źródło: CSK
Dzieje się w CSK | 16 - 22 STY 2023

 

W sobotę, 21 STY, w Sali Operowej wystąpi Andrzej Piaseczny, jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów. Wyjątkowy, urodzinowy koncert podczas, którego usłyszymy utwory z niezwykłego albumu 50/50 z utworami skomponowanymi i wyprodukowanymi dla Andrzeja Piasecznego przez mistrzów polskiej sceny. 
 

W czwartek 19 STY w Klubie Muzycznym zagra Artur Tuźnik Sekstet, zabrzmi akustyczny jazz spod znaku Charlesa Mingusa i Niny Simone.
 

W Kinie CSK będzie „niebezpiecznie”. Na weekend proponujemy film NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI w reżyserii Macieja Kawalskiego. Na ekranie zobaczymy, fantastycznych jak zawsze” Marcina Dorocińskiego, Tomasz Kota, Andrzeja Seweryna i Wojciecha Mecwaldowskiego. Gramy od 21 do 22 STY.


 

Przypominamy, że wystawę BEKSIŃSKI W LUBLINIE w CSK można odwiedzać tylko do 29 STYCZNIA!

 

Wkrótce w CSK ⬇ ⬇ ⬇
 

Koncert: KAYAH & Marcin Wyrostek i Coloriage | 28 STY 2023

Mateusz Socha - „Panie Mateuszu”  | 30 STY 2023

Koncert Moniki Kowalczyk | Muzyczna Scena Młodych | 27 STY 2023


 

Sala Operowa

Andrzej Piaseczny

21 STY 2023 | 18:00 

Andrzej Piaseczny – jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Laureat nagród publiczności – m.in.: Telekamery 2010, SuperJedynek, Eska Music Awards 2010, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych płyt i multiplatynowych płyt. Autor i wykonawca takich przebojów, jak „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie”, czy „Śniadanie do łóżka”. Płyta „Spis Rzeczy Ulubionych” autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego, była najchętniej kupowaną płytą 2010 roku.  Zapraszamy na koncert, w którym zabrzmią największe przeboje artysty w wyjątkowym wydaniu.

- bilety w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

 

Klub Muzyczny CSK #JAZZwCSK

 

Artur Tuźnik Sekstet

19 STY 2023 | 19:00

Artur Tuźnik – rodem – lublinianin, sercem – jazzman, a talentem – świata obywatel. Artur Tuźnik Sextet to zespół indywidualności ze sceny jazzu skandynawskiego – amerykański saksofonista tenorowy Ned Ferm, od ponad 20 lat mieszkający w Kopenhadze, znany ze współpracy z plejadą wybitnych artystów od Roswella Rudda po Kurta Rosenwinkela. W sekcji dętej niezwykle oryginalny Norweg młodego pokolenia Erik Kimestad oraz duński weteran puzonu Mads Hyhne. W sekcji rytmicznej legendarny duński basista Anders „AC” Christensen („Dark Eyes” Tomasza Stańki, Paul Motian’s Electric Bebop Band czy tegoroczne nagrania wytwórni ECM w trio z Jakobem Bro i Brianem Bladem) oraz nie mniej wybitny perkusista Jakob Høyer, który razem z Christensenem tworzył przez ponad dekadę trio Jakoba Bro. Artur Tuźnik to pianista i kompozytor mieszkający w Danii od 2008 roku. Określany jako „niezwykle uzdolniony improwizator”, dał się poznać jako jeden z najbardziej obiecujących pianistów swojego pokolenia w Europie. 

- bilety w Kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com
 

BoardMania

BoardMania #11 Festiwal Gier Planszowych i Karcianych

14-26 STY 2023 

Foyer Sali Operowej | Mała Kieszeń Sceny | Duża Kieszeń Sceny

W programie m.in.: warsztaty, turnieje, prezentacje gier i prototypów, sesje RPG, strefa rodzinna „Junior”, Analogowe „nocne” granie, giełda gier planszowych „Gryneczek” oraz stoisko sprzedażowe „Gra na czas”. Na najdłuższy w Polsce konwent poświęcony grom planszowym, karcianym, kościanym i bitewnym zaprasza Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz lubelska Fundacja Rozwoju Umysłu. Wstęp na udział w festiwalu oraz na wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny. Na warsztaty będą obowiązywały zapisy. Szczegółowy program dostępny na stronie www.csklublin.pl oraz profilu FB


 

Młode CSK

Akademia Teatralna Młodego CSK

każdy poniedziałek | 17:00-20:00 | styczeń/luty/marzec 2023
 

To działanie teatralne zakładające cykl spotkań, podczas których będziemy zgłębiać tajniki działań teatralnych – aktorstwo, reżyserię, powstawanie spektaklu, itd. Jeśli kochacie teatr i aktorstwo, jeśli chcecie poznać fajnych ludzi i doświadczyć czegoś niezwykłego, jeśli marzycie o aktorstwie lub innych zawodach związanych ze sztuką teatru i filmu, to jest grupa dla Was. Zakładamy trzymiesięczne działanie zakończone pokazem finałowym. Będziemy tworzyć teatr „z nas”, ale także na bazie autorskich scenariuszy lub współczesnych sztuk teatralnych. Uwielbiamy eksperymentalne podejście do pracy teatralnej zakładające czerpanie z pomysłów, wrażliwości i talentów uczestników. Za pomocą wiedzy i doświadczenia prowadzących praca kierowana jest przy pomocy metod pedagogiki teatru ku stworzeniu autorskiego spektaklu / działania / performance. 
 

Prowadzenie: Edmund Kuryluk, Marcin Wąsowski.

Dla młodzieży w wieku 11-18 lat.

- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com


 

Kino CSK

NIEBEZPIECZNI DŻENTELMENI | Polska 2022 / reż. Maciej Kawalski

20 STY 2023 | 19:00

21 STY 2023 | 19:00

22 STY 2023 | 18:00

Tadeusz Boy-Żeleński, Witkacy, Joseph Conrad i Bronisław Malinowski, cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy, budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…


 

Pimi z Krainy Tygrysów Dzień z Babcią i Dzień z Dziadkiem w Kinie CSK | Włochy 2022 / reż. Brando Quilici

21 STY 2023 | 17:00

22 STY 2023 | 18:00

Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni. W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu, położonego wysoko w Himalajach. Razem przeżyją jedną z największych przygód życia – prawdziwą przyjaźń!
 

Wystawy

Beksiński w Lublinie

do 29 STY 2023 

City Projekt -1/Galeria Wystaw Czasowych -1/Aleja Kultur -1

Wyjątkowa ekspozycja twórczości Zdzisława Beksińskiego zatytułowana „Beksiński w Lublinie”. Obejmuje wystawę 49 oryginalnych obrazów artysty, liczne fotografie, fotomontaże i grafiki komputerowe, obszerną wystawę multimedialną „Beksiński Multimedia Exhibition – Human Condition”, podróż do środka obrazów Artysty poprzez doświadczenie Virtual Reality, obrazy w 3D, a także szereg wydarzeń towarzyszących – pokazy filmów o życiu Beksińskich oraz wykłady multimedialne. Jest to pierwsze w Lublinie tak kompleksowe przedsięwzięcie artystyczne, poświęcone twórczości tego słynnego malarza.

Współorganizatorami wydarzenia są Fundacja Beksiński, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Muzeum Historyczne w Sanoku. 

- wystawa czynna PON-PT, 14:00-20:00; SOB-NDZ, 11:00-20:00 (ostatnie wejście 19:00)

- bilety na beksinskiwlublinie.pl oraz na miejscu wystawy (poziom -1)


 

Wydarzenia towarzyszące – Beksiński w Lublinie

Lekcje dla szkół 

Wykład o twórczości Zdzisława Beksińskiego oraz opis dzieł prezentowanych na wystawie „Beksiński w Lublinie”
16, 20, STY 2023 | Sala Kinowa CSK, Klub Muzyczny CSK
zapisy: [email protected] | bilet: 30 zł, zawiera wejście na wystawę 


 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Beksiński w Lublinie” z Dorotą Szomko-Osękowską

21 STY 2023 | 11:00-12:00

Zapraszamy na oprowadzania kuratorskie prowadzone przez mgr Dorotę Szomko-Osękowska. W ramach oprowadzania jest zwiedzanie ekspozycji, mające na celu przybliżenie najważniejszych wątków biograficznych oraz zaakcentowanie kolejnych okresów w twórczości (z rozróżnieniem na stosowane przez artystę techniki plastyczne). Ekspozycja wzbogacona jest o prezentacje multimedialne oraz pokaz VR.

- wstęp wolny | obowiązują zapisy: [email protected] | limit osób: 40


 

Prolog do wystawy | Wykład o twórczości Zdzisława Beksińskiego oraz opis dzieł prezentowanych na wystawie „Beksiński w Lublinie”

20, 27 STY 2023 

Sala Kinowa CSK / Klub Muzyczny CSK
zapisy: [email protected] 

- wstęp wolny, nie zawiera biletu wstępu na wystawę

 

Beksiński o sztuce” 

16 STY 2023 | 17:30

Wywiad-rzeka z 2001 roku. W. Banach rozmawia o sztuce z Beksińskim.
Czas trwania: 40 min.

- wstęp wolny, obowiązkowe wejściówki w kasie CSK (poziom 0)


 

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki Lublin 2022 
do 31 STY 2023 | Galeria Wystaw Czasowych +1, Ciche Kąty +1, Aleja Kultur +1

Tradycja Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania Lubelskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Ich kontynuacją jest powstały w roku 1993 Wschodni Salon Sztuki, jako najważniejsza i największa cykliczna prezentacja sztuki współczesnej we wschodniej Polsce. Tegoroczny 26. Wschodni Salon Sztuki został po raz drugi z rzędu zorganizowany jako otwarty międzynarodowy konkurs sztuki. Na wystawie zaprezentowane zostaną wyselekcjonowane przez Jury konkursu prace twórców z różnych dziedzin sztuki ukazujące aktualne tendencje i poszukiwania artystyczne zarówno w obrębie formy i treści sztuki współczesnej. 

- Wstęp wolny 


 

W STRONĘ SPOTKANIA KULTUR. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur – wystawa poświęcona historii budowy”

wystawa stała | poziom +3

Wystawa rekonstruuje drogę do utworzenia Centrum Spotkania Kultur. Jest także pierwszą próbą zmierzenia się ze skomplikowanymi dziejami gmachu, w którym oprócz tytułowej instytucji swoje siedziby mają m.in. Filharmonia Lubelska, Teatr Muzyczny czy Teatr Andersena. Narracja ekspozycji obejmuje blisko pięć dekad budowy obiektu, a ponadto przywołuje wcześniejsze plany wzniesienia siedziby Teatru Dramatycznego oraz uwzględnia historię samego miejsca – jego zmieniające się w czasie funkcje i otoczenie urbanistyczne. Po meandrycznych ścieżkach dziejów budowy prowadzą licznie zgromadzone świadectwa prasowe, archiwalia i fotografie. Wystawa pozwala też zapoznać się z projektami architektonicznymi z różnych okresów historii budynku, a także umożliwia przyjrzenie się wybranym oryginalnym elementom wystroju i wyposażenia wnętrz, w końcu zaprasza do wysłuchania i obejrzenia dokumentów filmowych. Ekspozycja zachęca więc do spojrzenia na gmach Centrum Spotkania Kultur nie tylko w wymiarze wizualno-użytkowym, ale także jak na monument historii. Oba te wymiary współtworzą niepowtarzalną tożsamość CSK, a zarazem stanowią tło dla koncertów, spektakli i wystaw, które wypełniają bieżącą działalność instytucji. Wystawę przygotowano w 50. rocznicę podjęcia uchwały o budowie w Lublinie Teatru Dramatycznego oraz w 6. rocznicę oddania Centrum Spotkania Kultur do użytkowania.

- wstęp wolny


 

Stanisław Koguciuk. Malarz urzekający prostotą

do 19 LUT 2023 | Galeria 0

Stanisław Koguciuk (1933-2021) - artysta, zwany Nikiforem z Pławanic, laureat wielu nagród 
i konkursów, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, jeden z najbardziej rozpoznawalnych malarzy ludowych Lubelszczyzny, namalował tysiące obrazów nawiązujących do tradycji, kultury popularnej czy po prostu życia.  Artysta tworzył w pięciu cyklach: pejzaże, sceny rodzajowe z życia wsi, epizody obrzędowe i religijne oraz tzw. humory.  

Dzieła pochodzą z kolekcji prywatnej Państwa Beaty i Dariusza Mazurków. 

-wstęp wolny 


 

W czas kiedy ludzie śpiewają

18 STY 2023 

Galeria 0 na wystawie „Stanisław Koguciuk. Malarz urzekający prostotą”

Zainspirowani wspaniałą wystawą Stanisława Koguciuka zagłębiamy się w kulturę tradycyjną/ludową. Podczas spotkań warsztatowych poznamy utwory z Lubelszczyzny, związane z męską i żeńską tradycją śpiewu ludowego. Będziemy poznawać technikę śpiewu otwartym głosem – jego fizyczny i metafizyczny charakter. Podczas warsztatów poznamy okoliczności i momenty kiedy ludzie na wsi śpiewali, a główny repertuar warsztatów będzie związany z tradycją kolędowania zimowego i wiosennego.

Warsztaty przeznaczone dla osób od 20 roku życia.

- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com


 

Galeria Saska

Galeria Saska | Stasys Eidrigevicius 

od 3 GRU 2022 do 13 MAR 2023 | Ogrodzenie Ogrodu Saskiego 

Zapraszamy na wernisaż ze Stasys’em Eidrigevicius’em – plakacistą, malarzem, twórcą ekslibrisów, rysunków, ilustracji książkowych, performanc’ów oraz scenografii. Artysta urodził się 24 lipca 1949 roku we wsi Medyniszki na północy Litwy. Studia artystyczne na wydziale malarstwa i grafiki zaczął w 1968 roku w Instytucie Sztuk Pięknych w Wilnie. W 1973 r. uzyskał dyplom z malarstwa, a w 1980 roku przeprowadził się na stałe do Polski, gdzie zajął się ilustracją do książek szczególnie dziecięcych, które przynoszą mu międzynarodowe uznanie. Artysta używa różnych technik, ale głównie posługuje się rysunkiem używając węgla, kredki, gwaszu lub pasteli. Jego twórczość wywodzi się z symbolizmu oraz surrealizmu, jest pełna nostalgii i metafor. W 1999 roku Stasys otrzymał Złoty Medal na Polskim Biennale Plakatu w Katowicach. W 2019 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, zaś w 2001 roku litewską narodową nagrodą w dziedzinie sztuki. Prace Stasysa Eidrigeviciusa znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, w Muzeum Plakatu w Wilanowie, British Museum w Londynie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Library w Waszyngtonie, Creation Gallery w Tokio, Muzeum Watykańskim w Rzymie oraz zbiorach prywatnych na całym świecie.

Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.

-wstęp wolny


 


 

Sklepik Kulturalny CSK | Kasa CSK czynny: 

2-4 STY 2023 – w godz. 8:00-16:00 | tylko Kasa Biletowa CSK!

Od 5 STY 2023 – w godz. 8:00-18:00

Tarasy Widokowe – nieczynne


 

Więcej na www.CSKlublin.pl 

Do zobaczenia w CSK! 



 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji.Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkoweAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja ObywatelskaAutor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny?Autor komentarza: Przeciw bandytom !Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczegoAutor komentarza: LokiTreść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności.Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama
Reklama
Reklama