Reklama

Zaczynamy kulturalny tydzień w CSK!

W tym tygodniu w CSK jak zwykle wiele się dzieje! Zapraszamy do zapoznania się z listą obecnych i przyszłych wydarzeń.
Zaczynamy kulturalny tydzień w CSK!

Przypominamy, że do 3 marca czekamy na zgłoszenia prac młodych artystów z całej Polski do II. edycji Ogólnopolskiego Biennale Malarstwa LUBELSKA WIOSNA – szczegóły na: lubelskawiosna.spotkaniakultur.com.


 

W sobotę w Sali Operowej uroczysta gala Ambasador Lubelszczyzny 2022, a w niedzielę - Noworoczny Koncert Wiedeński: orkiestra księżniczek, soliści operowi, międzynarodowy balet oraz projekcje multimedialne – wszystko przy muzyce Johanna Straussa i ariach z najsłynniejszych operetek | 12 LUT 2023.
 

Kino CSK proponuje weekendowe pokazy dokumentu „Rzeka” - spektakularnego filmu o roli rzek we współczesnym świecie, z narracją Willema Dafoe i muzyką m.in. Radiohead | 10 i 12 LUT 2023.
 

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia towarzyszące wystawie Stanisław Koguciuk – malarz urzekający prostotą:

- W czas kiedy ludzie śpiewają – Warsztaty śpiewu tradycyjnego | 8 LUT 2022

oraz na same wystawy

W STRONĘ SPOTKANIA KULTUR. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur | wystawa stała | Aleja Kultur +3

Stanisław Koguciuk - malarz urzekający prostotą | do 28 LUT 2023 | Galeria 0.

Galeria Saska - Stasys Eidrigevicius | do 13 MAR 2023


 

Wkrótce w CSK:

- Jazz w CSK | Koncert: Michał Barański „Masovian Mantra” | 16 LUT 2023

- Muzyczna Scena Młodych | Zespół POJAZZJA | 17 LUT 2023

- koncert: Steve Vai | 3 MAJA 2023

- Koncert BEATA i Bajm – Kocham Cię, piosenki o miłości | 14 LUT 2023 | 20:00 

- Koncert ABBA i INNI symfonicznie | 16 LUT 2023 |19:00 | SALA OPEROWA 

Szczegóły poniżej. Do zobaczenia w CSK!


 

Sala Operowa

Noworoczny Koncert Wiedeński

12 LUT 2023 |17:00, 20:00 

Jedyny taki projekt na Świecie! Noworoczny Koncert Wiedeński to orkiestra księżniczek, gwiazdorska obsada, soliści, międzynarodowy balet, przepiękne głosy oraz projekcje multimedialne. Noworoczny Koncert Wiedeński to także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca - Johanna Straussa. Nie zabraknie również muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła wdówka", "Księżniczka czardasza" oraz "Kraina uśmiechu". Publiczność usłyszy m.in.: Walc "Nad pięknym modrym Dunajem", Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa", polkę "Tritsch- Tratsch" oraz słynny "Marsz Radeckiego". 

- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com


 


 

Młode CSK

Akademia Teatralna Młodego CSK

poniedziałki | 17:00-20:00 | styczeń/luty/marzec

To działanie teatralne zakładające cykl spotkań, podczas których będziemy zgłębiać tajniki działań teatralnych – aktorstwo, reżyserię, powstawanie spektaklu, itd. Jeśli kochacie teatr i aktorstwo, jeśli chcecie poznać fajnych ludzi i doświadczyć czegoś niezwykłego, jeśli marzycie o aktorstwie lub innych zawodach związanych ze sztuką teatru i filmu, to jest grupa dla Was. Zakładamy trzymiesięczne działanie zakończone pokazem finałowym. Będziemy tworzyć teatr „z nas”, ale także na bazie autorskich scenariuszy lub współczesnych sztuk teatralnych. Uwielbiamy eksperymentalne podejście do pracy teatralnej zakładające czerpanie z pomysłów, wrażliwości i talentów uczestników. Za pomocą wiedzy i doświadczenia prowadzących praca kierowana jest przy pomocy metod pedagogiki teatru ku stworzeniu autorskiego spektaklu / działania / performance. 

Prowadzenie: Edmund Kuryluk, Marcin Wąsowski.

Dla młodzieży w wieku 11-18 lat.

- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com


Kino CSK

RZEKA | reż. Jennifer Peedom / Australia / 2021 

10 LUT 2023 | 19:00
12 LUT 2023 | 18:00

Spektakularny wizualnie film o roli rzek we współczesnym świecie, z narracją czytaną przez Willema Dafoe i muzyką m.in. Radiohead. Rzeki od zawsze kształtowały Ziemię, przepływały przez kontynenty, rzeźbiły krajobraz, a także nasze potrzeby, kultury i sny. Te arterie świata są bogatym źródłem życia, bez którego człowiek, zwierzęta i rośliny szybko by wyginęły. Film jest spojrzeniem z lotu ptaka na związek ludzkości z rzekami. Zabiera nas w podróż w czasie i przestrzeni, pokazując je w niespotykanej skali i z niezwykłej perspektywy.

- bilety w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com 


 

Wystawy

W STRONĘ SPOTKANIA KULTUR. Od Teatru Dramatycznego do Centrum Spotkania Kultur – wystawa poświęcona historii budowy”

Wystawa stała | Poziom +3

Wystawa rekonstruuje drogę do utworzenia Centrum Spotkania Kultur. Jest także pierwszą próbą zmierzenia się ze skomplikowanymi dziejami gmachu, w którym oprócz tytułowej instytucji swoje siedziby mają m.in. Filharmonia Lubelska, Teatr Muzyczny czy Teatr Andersena. Narracja ekspozycji obejmuje blisko pięć dekad budowy obiektu, a ponadto przywołuje wcześniejsze plany wzniesienia siedziby Teatru Dramatycznego oraz uwzględnia historię samego miejsca – jego zmieniające się w czasie funkcje i otoczenie urbanistyczne. Po meandrycznych ścieżkach dziejów budowy prowadzą licznie zgromadzone świadectwa prasowe, archiwalia i fotografie. Wystawa pozwala też zapoznać się z projektami architektonicznymi z różnych okresów historii budynku, a także umożliwia przyjrzenie się wybranym oryginalnym elementom wystroju i wyposażenia wnętrz, w końcu zaprasza do wysłuchania i obejrzenia dokumentów filmowych. Ekspozycja zachęca więc do spojrzenia na gmach Centrum Spotkania Kultur nie tylko w wymiarze wizualno-użytkowym, ale także jak na monument historii. Oba te wymiary współtworzą niepowtarzalną tożsamość CSK, a zarazem stanowią tło dla koncertów, spektakli i wystaw, które wypełniają bieżącą działalność instytucji. Wystawę przygotowano w 50. rocznicę podjęcia uchwały o budowie w Lublinie Teatru Dramatycznego oraz w 6. rocznicę oddania Centrum Spotkania Kultur do użytkowania. -wstęp wolny 


 

Wystawa Stanisław Koguciuk. Malarz urzekający prostotą

do 28 LUT 2023

Galeria 0

Stanisław Koguciuk (1933 – 2021) – artysta, zwany Nikiforem z Pławanic, laureat wielu nagród i konkursów, członek Stowarzyszenia Twórców Ludowych, jeden z najbardziej rozpoznawalnych malarzy ludowych Lubelszczyzny, namalował tysiące obrazów nawiązujących do tradycji kultury popularnej czy po prostu życia. Artysta tworzył w pięciu cyklach: pejzaże, sceny rodzajowe z życia wsi, epizody obrzędowe i religijne oraz tzw. Humory

Dzieła pochodzą z kolekcji prywatnej Państwa Beaty i Dariusza Mazurków.

-wstęp wolny

W czas kiedy ludzie śpiewają

8 LUT 2023 

Galeria 0 na wystawie „Stanisław Koguciuk. Malarz urzekający prostotą”

Zainspirowani wspaniałą wystawą Stanisława Koguciuka zagłębiamy się w kulturę tradycyjną/ludową. Podczas spotkań warsztatowych poznamy utwory z Lubelszczyzny, związane z męską i żeńską tradycją śpiewu ludowego. Będziemy poznawać technikę śpiewu otwartym głosem – jego fizyczny i metafizyczny charakter. Podczas warsztatów poznamy okoliczności i momenty kiedy ludzie na wsi śpiewali, a główny repertuar warsztatów będzie związany z tradycją kolędowania zimowego i wiosennego.

Warsztaty przeznaczone dla osób od 20 roku życia.

- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com


 

Galeria Saska

Galeria Saska | Stasys Eidrigevicius 

do 13 MAR 2023 | Ogrodzenie Ogrodu Saskiego 

Zapraszamy na wystawę Stasys’a Eidrigevicius’a – plakacisty, malarza, twórcy ekslibrisów, rysunków, ilustracji książkowych, performanc’ów oraz scenografii. Artysta urodził się 24 lipca 1949 roku we wsi Medyniszki na północy Litwy. Studia artystyczne na wydziale malarstwa i grafiki zaczął w 1968 roku w Instytucie Sztuk Pięknych w Wilnie. W 1973 r. uzyskał dyplom z malarstwa, a w 1980 roku przeprowadził się na stałe do Polski, gdzie zajął się ilustracją do książek szczególnie dziecięcych, które przynoszą mu międzynarodowe uznanie. Artysta używa różnych technik, ale głównie posługuje się rysunkiem używając węgla, kredki, gwaszu lub pasteli. Jego twórczość wywodzi się z symbolizmu oraz surrealizmu, jest pełna nostalgii i metafor. W 1999 roku Stasys otrzymał Złoty Medal na Polskim Biennale Plakatu w Katowicach. W 2019 roku został odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, zaś w 2001 roku litewską narodową nagrodą w dziedzinie sztuki. Prace Stasysa Eidrigeviciusa znajdują się w zbiorach Muzeów Narodowych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie, w Muzeum Plakatu w Wilanowie, British Museum w Londynie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Library w Waszyngtonie, Creation Gallery w Tokio, Muzeum Watykańskim w Rzymie oraz zbiorach prywatnych na całym świecie.

Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin.

-wstęp wolny
 

Biuro Wojewódzkiego Ośrodka Kultury

Zajęcia recytatorskie

WTORKI | 7, 14, 21, 28 LUT | 17:00-19:00 

Zajęcia dla recytatorów w formie cyklicznych spotkań indywidualnych i grupowych. Celem zajęć będzie praca warsztatowa oraz przygotowanie do udziału w konkursach recytatorskich, a także budowanie wrażliwości na kulturę słowa.

Bezpłatne | Limit miejsc ograniczony | Wiek: 13+ | Zapisy: [email protected]


 

Zajęcia z zakresu logopedii artystycznej

CZWARTKI | 9, 16 LUT | 17:00-19:00 | Mała Kieszeń Sceny 

Zajęcia są skierowane do osób pracujących głosem, działających w grupach artystycznych oraz pragnących zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności dotyczące świadomej pracy nad głosem mówionym. Spotkania będą mieć charakter warsztatowy i obejmować tematy związane z emisją i higieną głosu oraz techniką mówienia. 

Bezpłatne | Limit miejsc ograniczony | Wiek: 15+ | Zapisy: [email protected]


 

Sklepik Kulturalny CSK | Kasa CSK czynny od 10:00 do 18:00

Tarasy Widokowe – nieczynne


 

Więcej na www.CSKlublin.pl 

Do zobaczenia w CSK! 


Podziel się
Oceń

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji.Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkoweAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja ObywatelskaAutor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny?Autor komentarza: Przeciw bandytom !Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczegoAutor komentarza: LokiTreść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności.Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama
Reklamajak rozmawiać ze sztuczną inteligencją
Reklama