– Młodzi ludzi otrzymają kolejne narzędzie do tego, aby aktywnie włączać się w życie naszego miasta. Tym razem jest to program, który daje możliwość zaangażowania się w projekty społeczne i obywatelskie. To niezwykle ważne dla zwiększenia zarówno świadomości, jak i partycypacji młodzieży w różnorodnych procesach determinujących życie każdego z nas. Zachęcam do udziału w procesie konsultacji zasad, na jakich to wsparcie będzie udzielane, a już za kilka tygodni program wejdzie w życie i pomoże młodym mieszkańcom Lublina w zdobywaniu nowych doświadczeń – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.
Celem Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu miasta, a także stworzenie możliwości realizacji projektu przez osoby nieposiadające doświadczenia projektowego. Skierowany jest do młodzieży w wieku od 10 do 30 lat, która poszukuje pomocy w realizacji własnych pomysłów na działania społeczne i obywatelskie. Oprócz przyznania grantu, młodzież będzie miała możliwość uczestnictwa w warsztatach i szkoleniach, które dostarczą jej niezbędnej wiedzy.
Miasto zachęca młodych mieszkańców do włączenia się w prace na stworzeniem regulaminu MAM. Opinie i uwagi młodzieży oraz pracowników i pracownic młodzieżowych pomogą w ustaleniu czy program jest atrakcyjny i da możliwość realizacji pomysłów grup młodzieżowych. Ważne jest też skonsultowanie przejrzystości zapisów regulaminu, aby sprawdzić czy są dla młodzieży zrozumiałe i przystępne.
W ramach konsultacji, które potrwają do 21 kwietnia, w Hej! przy ul. Peowiaków 11 odbędą się dwa spotkania otwarte w dniach 12 i 18 kwietnia o godz. 16.30, skierowane do młodych ludzi w wieku od 10 do 30 lat mieszkających, uczących się, studiujących bądź pracujących w Lublinie. Dodatkowo odbędzie się specjalne spotkanie konsultacyjne dla Młodzieżowej Rady Miasta. Najważniejsze założenia programu Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego oraz bieżące informacje o tym programie znaleźć można na stronie internetowej youth.lublin.eu.
Miejski Aktywator Młodzieżowy jest częścią działań określonych w aplikacji Lublinao tytuł Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 i jest w całości finansowany ze środków budżetu Miasta. Operatorem programu MAM wybrana została Fundacja Edukacji, Twórczości i Animacji Młodzieży „Teatrikon", która zaopiekuje się młodymi ludźmi i udzieli im wsparcia merytorycznego i finansowego podczas realizacji zgłoszonych pomysłów.
Komentarze