Reklama

Młodzi naukowcy Politechniki Lubelskiej z ministerialnym wsparciem

Czworo wybitnych młodych naukowców z Politechniki Lubelskiej otrzymało stypendia ministra edukacji i nauki. Przez 3 lata będą otrzymywać 5.390 zł miesięcznie.
  • Źródło: Politechnika Lubelska
Młodzi naukowcy Politechniki Lubelskiej z ministerialnym wsparciem

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 1828 wniosków. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznał stypendia 230 młodym naukowcom, w tym 37 doktorantom, reprezentującym 51 dyscyplin naukowych i artystycznych.

Stypendyści:

mgr inż. Piotr Zbigniew Gleń, Wydział Budownictwa i Architektury, dyscyplina: architektura i urbanistyka

Prowadzi badania związane z obiektami zabytkowymi w kontekście współczesnych uwarunkowań, które skupiają się na trzech obszarach: analizie procesów adaptacyjnych oraz przystosowywaniu zabytków do współczesnych funkcji, wprowadzaniu różnych metod cyfryzacji obiektów zabytkowych przy użyciu technologii skaningu laserowego oraz fotogrametrii oraz możliwościach wprowadzania nowoczesnych technologii grzewczych wspomagających funkcjonowanie obiektów zabytkowych oraz przyczyniających się do zmniejszania emisyjności CO2.

Doktorant studiów doktoranckich na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Członek Rady Naukowej czasopisma Teka Komisji Architektury, Urbanistyki i Studiów Krajobrazowych, a także komitetów organizacyjnych ogólnopolskich studenckich warsztatów architektonicznych „Synergia w Architekturze”. Laureat stypendium naukowego dla wybitnie uzdolnionych doktorantów Prezydenta Miasta Lublina 2023. Autor ponad 30 publikacji naukowych. 

dr Łukasz Mateusz Kłoda, Wydział Mechaniczny, dyscyplina: inżynieria mechaniczna

Jego zainteresowania naukowe dotyczą dynamiki ścisłego modelu belki swobodnie podpartej z osiową sprężyną, a także dynamiki wirujących struktur laminowanych ze skupioną masą lub sferą na końcu łopaty i jej redukcji drgań poprzez sterowanie elementami aktywnymi typu MFC. Aktualny kierunek badań to opracowywanie harwesterów do odzyskiwania energii elektrycznej z drgań mechanicznych i obciążeń udarowych.

Autor 16 publikacji naukowych. Jako wykonawca jest zaangażowany w projekt pn. „Drgania regularne i chaotyczne nieliniowych układów wielostabilbych z elementami aktywnymi do odzyskiwania energii”, kierowanego przez prof. Jerzego Warmińskiego. Jest kopromotorem doktoratu prowadzonego we Włoszech na Universita Politechnica delle Marche (Ankona, Włochy) i promotorem pomocniczym doktoratu prowadzonego na Politechnice Lubelskiej. Jego współpraca z przemysłem zaowocowała trzema wdrożeniami. 


 

 

dr Szymon Malinowski, Wydział Budownictwa i Architektury, dyscyplina: inżynieria lądowa, geodezja i transport

W swojej pracy badawczej zajmuje się opracowywaniem nowoczesnych nawierzchni drogowych o wydłużonej żywotności oraz analizą zmian ich właściwości fizykochemicznych zachodzących na skutek działania czynników środowiskowych i antropogenicznych. Jest kierownikiem międzynarodowego projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu INNOGLOBO pt. „Nowoczesne dodatki zeolitowo-tlenkowe do zastosowań w technologii produkcji mieszanek mineralno-asfaltowych o zwiększonej odporności na działanie czynników środowiskowych”. 

Współautor 19 publikacji naukowych oraz 12 zgłoszeń patentowych, z których 3 uzyskały ochronę UP RP. Opracowania technologiczne, których wiodącym współautorem jest dr Szymon Malinowski, zostały docenione na arenie międzynarodowej i uhonorowane brązowym medalem na XV Międzynarodowej wystawie wynalazków INTARG® 2022 oraz Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2021. 

 

mgr inż. Magdalena Paśnikowska-Łukaszuk, Wydział Podstaw Techniki, dyscyplina: inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka.

Po ukończeniu studiów zajęła się tematyką badawczą dotyczącą energetyki oraz zastosowań informatyki w technice. Obecnie prowadzi badania nad materiałami wykorzystywanymi w druku 3D oraz zastosowaniach i właściwościach druku 3D. 

Jest autorką 18 artykułów w czasopismach naukowych oraz 18 rozdziałach w monografiach. Pełni funkcję opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Grafiki Inżynierskiej i Animacji Komputerowej „AnimGRAF”. 

Na co dzień pasjonuje się fotografią. Jej dwie wystawy fotograficzne pt. „Górskie pocztówki” można było oglądać w Bibliotece Politechniki Lubelskiej. 



 

Stypendia ministra edukacji i nauki przyznawane są młodym naukowcom, którzy prowadzą innowacyjne badania naukowe na wysokim poziomie i mają na koncie imponujący dorobek naukowy o wysokim prestiżu i międzynarodowym zasięgu.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji.Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkoweAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja ObywatelskaAutor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny?Autor komentarza: Przeciw bandytom !Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczegoAutor komentarza: LokiTreść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności.Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama
Reklamajak rozmawiać ze sztuczną inteligencją
Reklama