Wykład poświęcony problemowi polipragmazji, czyli wielolekowości odbędzie się 5 czerwca (środa) o godzinie 10.00 w siedzibie Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie przy ul. Lwowskiej 28. Po spotkaniu zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z indywidualnych konsultacji.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, należy zgłosić chęć udziału w wydarzeniu do 3 czerwca w sekretariacie Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie przy ul. Lwowskiej 28 lub pod nr telefonu 81 466 55 60.
Polipragmazja według raportu NFZ występuje aż u 33% Polaków po 65 roku życia. To oznacza, że ponad 2 mln seniorów przyjmuje co najmniej 5 leków dziennie. Przyjmowanie wielu medykamentów jednocześnie zwiększa ryzyko wystąpienia groźnych powikłań i wzajemnych interakcji. Poprawność i bezpieczeństwo leczenia farmakologicznego osób starszych z wielolekowością jest jednym z najważniejszych wyzwań medycyny wieku podeszłego. W odpowiedzi na ten problem powstało Polskie Towarzystwo Opieki Farmaceutycznej, które we współpracy z samorządami podejmuje na terenie całego kraju działania zmierzające do poprawy polskich standardów leczenia farmakologicznego. Projekty realizowane przez Polskie Towarzystwo Opieki Farmaceutycznej obejmują, m.in. prowadzenie przeglądów lekowych oraz edukacje Seniorów na temat bezpiecznego samoleczenia.
Komentarze