„Bieg po uśmiech” odbywa się w Kraśniku niezmiennie od 1994 roku. Tłumnie przybywający mieszkańcy miasta i jego okolic zawsze tworzą wspaniałą, życzliwą atmosferę, a wśród muzyki, tańców i zabaw wszyscy korzystają ze świeżego powietrza. Jednym z celów imprezy jest promocja biegania, jako dostępnego dla wielu osób sposobu uprawiania aktywności fizycznej. Z tego też powodu udział w „Biegu” może wziąć każda osoba chętna sportowych wrażeń!
- Nie możemy się doczekać na kolejną edycję „Biegu po uśmiech”. Cieszymy się, że nasza Wioska SOS może gościć rodziny i znajomych, atletów profesjonalnych i amatorów sportu w duchu wspólnoty i zdrowej konkurencji. Nasi podopieczni sami chętnie uprawiają sporty na świeżym powietrzu, liczymy więc, że uda nam się podzielić ze wszystkimi pozytywną siłą do działania. – mówi Dariusz Krysiak, dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Kraśnik, organizator „Biegu po uśmiech”.
40-lecie działalności SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce
Tegoroczny „Bieg po uśmiech” odbywa się w wyjątkowym dla Stowarzyszenia czasie – SOS Wioski Dziecięce w Polsce już od 40 lat opiekują się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi, a od 16 lat wspierają także rodziny z borykające się z problemami. Od początku istnienia Stowarzyszenie pomogło prawie 1500 dzieciom i młodzieży z pieczy zastępczej oraz ponad 3000 dzieciom z rodzin z wieloma problemami..
- Do SOS Wiosek Dziecięcych trafiają dzieci, które mierzą się z konsekwencjami bolesnych doświadczeń, takich jak przemoc, odrzucenie, czy skrajne zaniedbanie. Skala potrzeb jest bardzo duża, dlatego robimy wszystko co w naszej mocy, by rozwijać wsparcie zarówno w formie opieki zastępczej, jak też poprzez współpracę z rodzinami doświadczającymi różnych problemów. – komentuje Aleksandra Granada, Dyrektorka Krajowa SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.
Zapisy
Zapisy na „Bieg po uśmiech” są otwarte! Aby wziąć udział w Biegu Głównym, należy się zarejestrować online do 7 czerwca 2024 r. Zapisy do biegów dzieci i młodzieży odbędą się w dniu imprezy w godzinach 8:00-10:00.
Dla zwyciężczyń i zwycięzców poszczególnych konkurencji przygotowane są tradycyjne nagrody oraz trofea. Na wszystkich biegaczy i biegaczki będzie czekał także skromny poczęstunek. Każda osoba startująca w biegu otrzyma okolicznościowy dyplom i będzie mogła uczestniczyć w losowaniu nagród niespodzianek – niezależnie od zajętego miejsca!
A poza bieganiem…
Na wydarzenie zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnej integracji na łonie natury! Żeby dołączyć do zabawy niekoniecznie trzeba brać udział w samym biegu, goście będą mogli skorzystać z wielu różnych atrakcji, m. in. wesołego miasteczka, pokazów sztuk walki oraz występów muzycznych i tanecznych, a także wziąć udział w konkursie plastycznym i festiwalu kolorów!
Harmonogram i adres imprezy przedstawiamy poniżej:
Program SOS Wiosek Dziecięcych Kraśnik, ul. H. Gmeinera 8
8.00 Otwarcie biura zawodów
8.00 - 10.00 Zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży
9.30 Uroczyste otwarcie imprezy
9.40 Bieg integracyjny
9.50 Bieg Gości Honorowych
10.00 Bieg Główny im. Andrzeja Kandzierskiego – 5 km
10.05 Otwarcie wesołego miasteczka
10.10 Występ Gminnej Orkiestry Dętej z Zakrzówka
10.30 Rozgrzewka biegowa dla dzieci i młodzieży - Xtreme
10.45 Rozpoczęcie konkurencji biegowych dla dzieci i młodzieży
10.50 Konkurs plastyczny pt. ”WYBIERAM MARZENIA A NIE UZALEŻNIENIA”
11.00 Występ dzieci z CKiP
11.20 Minikurs udzielania pierwszej pomocy
11.50 Występ uczniów szkoły LABORATORIUM TAŃCA
12.10 Występ Sztukmistrzów
12.40 Pokaz sztuk walki – Akademia Judo PERUN
13.10 Pokaz straży pożarnej i ratownictwa medycznego
13.50 Występ zespołu NIEBIESKIE KORALE
14.00 Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród
14.30 Festiwal kolorów
14.35 Losowanie nagród niespodzianek
Do zobaczenia na starcie!
Wydarzenie zorganizowane dzięki zaangażowaniu pracowników Orange Polska, którzy w ramach wspólnej akcji pokonali 142 689 km, aby zdobyć fundusze dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Dziękujemy!
***
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 1984 roku pomaga dzieciom porzuconym, opuszczonym, zagrożonym utratą opieki rodziców. Jest częścią organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata. W Polsce działają 4 Wioski SOS, gdzie dzieci pozbawione opieki rodziców biologicznych znajdują ciepły, kochający dom. Jednocześnie stowarzyszenie rozwija działania profilaktyczne w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona przed utratą rodziców i zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzinom w kryzysie.
Przez cały 2023 rok z pomocy Programów SOS skorzystało 2203 polskich beneficjentów, w tym 1422 dzieci i młodzieży – 368 w opiece zastępczej oraz 1054 w Programie „SOS Rodzinie”. Oprócz tego, stowarzyszenie pomogło 5 tysiącom osób w Kamerunie i Zimbabwe, a 3104 ukraińskich uchodźców wojennych – głównie dzieci z pieczy zastępczej i ich opiekunowie – otrzymało pomoc terapeutyczną, psychologiczną i niezbędne wsparcie do życia w nowych realiach.
Komentarze