– Bystrzyca to największa rzeka w Lublinie. Należy też do najcenniejszych komponentów środowiska naturalnego w regionie i stanowi wręcz unikatowy pod względem ekologicznym oraz rekreacyjnym obszar w mieście. Dlatego inwestycja, do której obecnie przystępujemy jest bardzo ważna, gdyż dotyczy nie tylko środowiska, lubelskiej gospodarki, ale przede wszystkich potrzeb naszych mieszkanek i mieszkańców. Chcemy, aby woda opadowa i roztopowa zbierana systemem kanalizacji deszczowej, przed wprowadzeniem do rzeki została jak najlepiej oczyszczona – mówi Tomasz Fulara, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.
Ogłoszony przetarg obejmuje powstanie koncepcji oraz kompletnej wielobranżowej dokumentacji dla 25 układów oczyszczania wód opadowych i roztopowych, przed wprowadzaniem ich do rzeki Bystrzycy. Układy oczyszczające powstaną w rejonie ulic: Romera, Medalionów, Diamentowej, Jana Pawła II, Przeskok, Wapiennej, Rusałka, Zamojskiej, Kąpielowej, Przyjaźni, Mełgiewskiej, Kalinowszczyzna, Azaliowej, Zawilcowej i Turystycznej oraz al. Tysiąclecia i al. Andersa. W miejscach tych znajdują się wyloty odprowadzające wody opadowe i roztopowe o zróżnicowanych średnicach – od 400 mm do 2800 mm oraz o różnej przepustowości: od 67 m3/h (wylot nr 6 w rejonie ul. Medalionów) do 32 tys. m3/h (wylot nr 10 w rejonie ul. Jana Pawła II).
Systemy oczyszczania wód opadowych i roztopowych powinny zostać zaprojektowane w ciągu 15 miesięcy od daty zawarcia umowy. Ponadto wyłoniony w przetargu wykonawca będzie pełnił nadzory autorskie do stycznia 2027 r.
Oferenci mają czas na składanie ofert w przetargu do 6 sierpnia.
Komentarze