W PSZOK zbierane będą odpady niebezpieczne dostarczone przez wszystkich właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Lublina, niezależnie od sektora w jakim jest położona ich nieruchomość. Dotyczy to: przepracowanych olejów, rozpuszczalników, farb wodnych oraz olejnych, środków ochrony roślin, jak również opakowań po tych odpadach, a także zużytych świetlówek oraz przeterminowanych leków.
Ponadto w dalszym ciągu w Punkcie będą zbierane zużyte opony (ich liczba jest limitowana i wynosi 8 sztuk na gospodarstwo domowe w ciągu roku), odpady budowlane i rozbiórkowe (ilość limitowana 2 tony /rok/gospodarstwo domowe), meble i inne odpady wielkogabarytowe a także odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym.
Przypominamy, że właściciel nieruchomości zamieszkałej w ramach uiszczonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest uprawniony do samodzielnego, bezpłatnego dostarczania odpadów komunalnych do PSZOK przy ul. Metalurgicznej 13 k, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 18.00.
Odpady dostarczone do PSZOK przyjmowane są po okazaniu następujących dokumentów:
- od wytwórcy odpadu komunalnego, po okazaniu dokumentu potwierdzającego jego tożsamość oraz dokumentu potwierdzającego opłatę za gospodarowanie odpadami za miesiąc poprzedzający, w którym nastąpiło dostarczenie odpadów;
- od osoby trzeciej, po okazaniu dokumentu potwierdzającego jej tożsamość oraz oświadczenia o miejscu wytworzenia odpadów, okazaniu upoważnienia wytwórcy odpadów komunalnych do ich przekazania do PSZOK (wzór upoważnienia dostępny na stronie www.lpgk.lublin.pl lub u pracownika PSZOK) oraz okazania dokumentu potwierdzającego opłatę za gospodarowanie odpadami.
Dodatkowo przypominamy, że na terenie miasta Lublin do specjalnie oznakowanych pojemników, nadal można oddawać małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a także przeterminowane leki. Lista lokalizacji w których znajdują się pojemniki na elektroodpady znajduje się pod linkiemotwiera się w nowej karcie. Z kolei lista lubelskich aptek, w których znajdują się pojemniki na przeterminowane leki dostępna jest tutaj.
Komentarze