Reklama

Projekt „Lublin.Zawodowcy” na półmetku

Trwa projekt „Lublin.Zawodowcy”, czyli cykl międzypokoleniowych spotkań dla najmłodszych oraz najstarszych mieszkanek i mieszkańców Lublina w przedsiębiorstwach i instytucjach funkcjonujących w mieście. Do tej pory w ramach akcji odbyły się 22 wydarzenia, w których udział wzięło ponad 400 osób. Rejestracja na ostatni etap spotkań rusza w najbliższy czwartek (8 sierpnia).
  • Źródło: Lublin.eu
Projekt „Lublin.Zawodowcy” na półmetku

– Spotkania „Lublin.Zawodowcy” możemy opisać trzema słowami: międzypokoleniowe, edukacyjne i radosne. Najmłodsi Lublinianie, pod opieką swoich dziadków, poznają przedsiębiorców i instytucje działające w naszym mieście oraz tematykę różnorodności i złożoności zawodów. Każdy z 14 partnerów uczestniczących w projekcie przygotował swój niepowtarzalny program. Poza zwiedzaniem i rozmowami z zawodowcami na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. gry, konkursy i warsztaty, które zapewnią dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń. Połowa spotkań już za nami, zapraszam serdecznie na kolejny miesiąc wyjątkowej nauki poprzez zabawę – mówi Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Spotkania w ramach projektu „Lublin.Zawodowcy” potrwają do 29 sierpnia. Uczestniczki i uczestnicy akcji odwiedzą Pocztę Polską, TVP 3 Lublin, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Straż Miejską Miasta Lublin, Herbapol, Kliniki Weterynaryjne Uniwersytetu Przyrodniczego, Hotel Arche czy Bibliotekę na Poziomie oraz Biotekę. W kreatywnych spotkaniach międzypokoleniowych mogą uczestniczyć wszystkie dzieci w wieku od 6 do 13 lat oraz ich babcie i dziadkowie. Jeśli zaś udział dziadków nie jest możliwy w zaplanowanych wydarzeniach w zastępstwie mogą uczestniczyć rodzice. Spotkania są bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Zapisy na ostatni etap wizyt (od 20 do 29 sierpnia) ruszają w najbliższy czwartek (8 sierpnia) o godz. 10.00. Harmonogram wydarzeń oraz formularze rejestracyjne dostępne są na stronie trzyplus.lublin.eu w zakładce Lublin.Zawodowcy - spotkania międzypokoleniowe.

Projekt „Lublin.Zawodowcy” realizowany jest w ramach Programu „Rodzina Trzy Plus”. Organizatorem i koordynatorem akcji jest Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin. Do tej pory odbyły się 22 spotkania, w ramach których najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Lublina odwiedzili 13 różnorodnych przedsiębiorstw i instytucji, mi.in.: Komendę Miejską Policji, Herbapol, Radio Lublin, Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Lubelską, Kliniki Weterynaryjne Uniwersytetu Przyrodniczego czy Aliplast. W spotkaniach tych uczestniczyło ponad 400 osób. Na stronie trzyplus.lublin.eu w zakładce Galeria Rodzina Trzy Plus znajdują się zdjęcia z dotychczasowych wizyt.

Lubelski Program „Rodzina Trzy Plus” od 2012 roku stanowi platformę współpracy pomiędzy miastem i sektorem prywatnym w zakresie wsparcia mieszkających w Lublinie rodzin z co najmniej trojgiem dzieci. Lublin był pierwszym miastem w województwie lubelskim, który wdrożył to nowatorskie rozwiązanie. Inicjatywa stała się impulsem do podjęcia prorodzinnych działań przez kolejne samorządy oraz wzorcem dla ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Obecnie posiadaczami Kart Rodzina Trzy Plus jest ponad 4,1 tys. lubelskich rodzin – z lubelskiego programu skorzystało już 92% uprawnionych. Uczestnikami programu „Rodzina Trzy Plus” mogą być wszyscy rodzice oraz ich małżonkowie, którzy zamieszkują w Lublinie oraz wychowują łącznie co najmniej troje dzieci w wieku do 18. roku życia lub do ukończenia 25 lat, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej. Każdego roku w ramach przedsięwzięcia realizowanych jest wiele działań i inicjatyw skierowanych zarówno do samych dzieci, jak również tych o charakterze międzypokoleniowym. Za działania w ramach programu „Rodzina Trzy Plus” Lublinowi przyznano liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Certyfikat Dobrych Praktyk Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego. Nasze miasto zaproszono także do członkostwa w Europejskiej Sieci Gmin Przyjaznych Rodzinie (European Network Municipalities). Więcej informacji na stronie www.trzyplus.lublin.eu.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JustynaTreść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji.Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkoweAutor komentarza: RadekTreść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja ObywatelskaAutor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny?Autor komentarza: Przeciw bandytom !Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2!Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczegoAutor komentarza: LokiTreść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności.Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama
Reklamajak rozmawiać ze sztuczną inteligencją
Reklama