Anna Seniuk / Spis Treści
10.04.16, godz. 17.00
Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
ul. Judyma 2a
Bilety:
5 zł – ulgowy (seniorzy, uczniowie, studenci)
10 zł – normalny
Bilety do kupienia na godzinę przed wydarzeniem oraz w godzinach otwarcia Kasy DDK „Węglin”
Gościem kolejnego spotkania z Cyklu „Spis Treści” będzie Anna Seniuk – wybitna polska aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa.
W wykonaniu naszego Gościa usłyszymy wybrane przez aktorkę wiersze polskich poetek i poetów.
Anna Seniuk – na stałe związana z Teatrem Narodowym. Absolwentka krakowskiej PWST. Aktorka Starego Teatru w Krakowie i warszawskich teatrów: Ateneum, Powszechnego i Polskiego. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Sceną Prezentacje, Wielkim, Kwadrat, na Woli, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, a także z Teatrem Ludowym w Krakowie, poznańską Sceną na Piętrze, Teatrem Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Lubuskim Teatrem im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze i Teatrem im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Profesor warszawskiej Akademii Teatralnej.
Laureatka nagrody przewodniczącego Komitetu do spraw Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja” za kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji i Teatrze Polskiego Radia. Laureatka Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę tytułową w Moralności pani Dulskiej Zapolskiej w reżyserii Tomasza Zygadły w Teatrze Telewizji. Uhonorowana Wielkim Splendorem – nagrodą Teatru Polskiego Radia, Złotym Mikrofonem, nagrodą za kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia oraz adaptację i reżyserię spektakli radiowych – Balladyny Słowackiego i Pchły Szachrajki Brzechwy. Laureatka nagród Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Sopocie: Wielkiej Nagrody Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej oraz nagrody za wybitne kreacje aktorskie w przedstawieniach telewizyjnych: Branczu autorstwa i w reżyserii Juliusza Machulskiego i Miłości na Krymie Mrożka w
reżyserii Jerzego Jarockiego oraz Udręce życia Levina w reżyserii Jana Englerta. (źródło: narodowy.pl)
Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski, Grażyna Szapołowska, Marcin Bosak, Joanna Szczepkowska, Ewa Skibińska, Ewa Konstancja Bułhak, Maja Komorowska, Dorota Landowska, Stanisław Brudny, Sandra Korzeniak. Cykl nominowany do Tytułu „Wydarzenie Kultury – Strzały 2013” w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wyborczą Lublin. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.
Komentarze