Przelew weryfikacyjny
W większości firm pożyczkowych, np. w Moneyman czy w Vivus, przy weryfikacji tożsamości klienta wnioskującego przez internet o pożyczkę, stosowany jest symboliczny przelew weryfikacyjny. Polega on na tym, że potencjalny pożyczkobiorca jest proszony o dokonanie przelewu ze swojego imiennego rachunku bankowego na konto firmy pożyczkowej, w kwocie 1 zł lub 1 grosz. Jeśli dane umieszczone we wniosku o pożyczkę będą takie same, jak na przelewie, weryfikacja przebiegnie pomyślnie, a wniosek o udzielenie pożyczki pozabankowej będzie rozpatrywany.
Pożyczka bez przelewu weryfikacyjnego na https://ocenbank.pl
Brak środków finansowych na koncie nie musi być przeszkodą w zaciąganiu pożyczek bez BIK przez internet. Można tego dokonać w wielu firmach pożyczkowych, które wykorzystują prócz przelewów weryfikacyjnych również inne sposoby kontroli tego, czy pożyczkobiorca jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje.
Poza przelewem weryfikacyjnym istnieją obecnie trzy sposoby weryfikacji:
-
GroszConnect i KontoConnect (wykorzystywane w MonedoNow, SuperGrosz, SuperRata),
-
usługa Instantor (wykorzystywana w Lendon.pl, MoneyMan, ExtraPortfel czy w Zaplo),
-
usługa Kontomatik (wykorzystywana w Halo Pożyczka, MiniPożyczka, Wonga.com itd.).
Przykładowo aplikacja KontoConnect wymaga potwierdzenia po wypełnieniu wniosku o pożyczkę wprowadzonych danych, poprzez zalogowanie się na swoje konto w bankowości internetowej. Aplikacja ma połączenie szyfrowane, dlatego cała operacja jest bezpieczna. Artykuł przygotowany przy współpracy z https://www.hoope.io
Komentarze