Prawdziwe bogactwo tej formy wsparcia finansowego pozytywnie zaskakuje, bo choć krążą różne (nierzadko negatywne) opinie o pożyczkach pozabankowych, to wielu osobom pomogły w najtrudniejszych momentach życia. Szczególnie że są tak łatwo dostępne - dosłownie “na dowód”, o czym traktuje artykuł, który znajdziemy pod linkiem https://www.finanovacash.pl/chwilowki-na-dowod/.
Przedstawiono w nim najważniejsze informacje dotyczące takiego pożyczania, czyli jak starać się o taką pomoc, ale jednocześnie jak robić to rozsądnie, aby nie wpaść w finansowe tarapaty. Warto bowiem pamiętać, że choć szybkie pożyczki są o wiele łatwiejsze do uzyskania niż kredyt bankowy, to podobnie jak zobowiązanie bankowe, musimy je spłacić. Warto więc wiedzieć, jak działać, by zrobić to na spokojnie, terminowo, bez zbędnego stresu.
Szybkie chwilówki - szybkie nie tylko z nazwy
To najpopularniejsze pożyczki, udzielane na 30, 60, choć i zdarza się, że nawet na 90 dni. Pożyczane kwoty nie są duże, bo przeważnie od 100 zł do kilku tysięcy. Trzeba je zwrócić w całości, jedną wpłatą. Tak wielka popularność chwilówek wynika przede wszystkim z szybkiego czasu, w którym są udzielane, bo cały proces trwa zaledwie kilkanaście minut. Wszystko odbywa się przez internet, formalności są minimalne, bo wystarczy dowód osobisty, konto w banku i telefon. Jeśli więc potrzebujemy szybkiego, ale niedużego wsparcia finansowego, które będziemy w stanie oddać w krótkim czasie, to ten rodzaj chwilówek jest dla nas idealny.
Na raty, czyli na spokojnie
Ten rodzaj pożyczek różni się od poprzedniego przypadku tym, że kwotę można oddawać w ratach i może ona być wyższa - nawet powyżej 10 tysięcy złotych. Okres spłaty czasem zostaje nawet wydłużony do 36 miesięcy, jest to więc świetna opcja dla osób, które z jednej strony chcą pożyczyć pokaźniejszą kwotę, z drugiej - potrzebują na jej spłatę dłuższego czasu.
Co jest poza tym do wyboru?
Wspomniane powyżej są najpopularniejsze, ale istnieją też inne, o których napiszemy poniżej:
- Pożyczki za darmo - najczęściej oferowane nowym klientom, dlatego w wielu ogłoszeniach widnieje informacja o “pierwszej pożyczce za darmo”. Jest to zachęta dla osób niezdecydowanych, które nigdy nie korzystały z tego wsparcia. Zawsze jednak przed skorzystaniem z takiej oferty, sprawdźmy dokładnie, czy owa “daromowość” jest rzeczywista czy to po prostu chwyt reklamowy;
- Pożyczki telefoniczne - chociaż dzisiaj większość spraw załatwiamy przez internet, także tym sposobem pożyczając pieniądze, to istnieją też bardziej tradycyjne metody, czego przykładem są pożyczki telefoniczne. Najczęściej działa to tak, że klient pisze wiadomość tekstową na numer firmy pożyczkowej, w której informuje o potrzebnej kwocie. Tak zostaje zainicjowany kontakt, którego finałem może być pożyczka, jaka najczęściej nie jest duża, udzielana na 30-60 dni;
- Pożyczka bez BIK - często firmy nie sprawdzają historii kredytowej swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej, dzięki czemu nawet osoby z zadłużeniem mają szansę na pożyczkę (często małą, poniżej 10 tys. zł.);
- Pożyczki społecznościowe - to bardzo ciekawa i mało znana alternatywa dla pożyczek pozabankowych. Udzielane są przez osoby fizyczne.
Z której opcji skorzystamy? Z bardziej znanych pożyczek czy tych mniej popularnych?
Komentarze