Data rozpoczęcia 2020-03-06
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Piwnice CK
Organizator Centrum Kultury w Lublinie | TEATR A+A
Udział Płatny
Koszt udziału 10 - 20 zł
Kategoria Improwizacja
Czas trwania spektaklu: 70 min
Autor: Dario Fo i Franca Rame
Przekład: Aleksander Berlin
Reżyseria: Arkadiusz Cyran, Anna Skubik
Inscenizacja: Arkadiusz Cyran
Kostiumy: Anna Skubik
Muzyka: Sylwester Różycki, Intro-Jacek Zamecki, muzyka do piosenki -Arkadiusz Cyran i Kamil Mularski
Tekst piosenki i wykonanie: Arkadiusz Cyran
Występują: Anna Skubik, Arkadiusz Cyran oraz Sylwester Różycki muzyka na żywo (Saksofon altowy i sopranowy,misy tybetańskie, bęben morski, tank, trójkąt, dzwonki.)
„Związek otwarty” Dario Fo i Franki Rame w wykonaniu TEATRU A+A to komedia pełna zaskakujących zwrotów akcji, trzymająca w napięciu do samej pointy, to historia relacji damsko-męskich w długotrwałym związku, to wieczór pełen radości wzruszeń i refleksji.
Mąż Arkadiusz nieustająco namawia swoją żonę Annę na zaakceptowanie formuły związku otwartego. Swoją postawę uważa za nowoczesną. Anna pełna obaw i rozterek w końcu godzi się na nowy status quo i zaczyna akceptować fakt posiadania przez męża wielu partnerek. Pewnego dnia sama poznaje innego mężczyznę. Czy Arkadiusz zaakceptuje ten stan rzeczy i czy słuszne okażą się słowa Anny”...związek otwarty może być otwarty tylko z jednej strony, po stronie mężczyzny, bo jak się go otworzy z dwóch stron, to wtedy robi się przeciąg”.
Nasza inscenizacja oparta jest na korelacji gry aktorskiej i muzyki na żywo. Na nieustających zmianach rytmów gdzie dynamizm kontrastuje z lirycznością a powaga z humorem. Pobudzamy u widzów również zmysły smaku i węchu(zapachem świeżo parzonej kawy,grzankami,czekoladkami w zależności od możliwości inscenizacyjnych).
Premiera miała miejsce 18 X 2015r. w mieszkaniu prywatnym we Wrocławiu w ramach naszego projektu”Zaproś Teatr Pod Swój Dach”.W ciągu dwóch lat uzyskaliśmy kilkakrotnie dotacje z programu Mikrogranty ESK 2016 na eksploatację i mogliśmy kilkanaście razy zagrać w domach mieszkańców Wrocławia.
Idea prezentacji teatralnych w mieszkaniach prywatnych stwarza niepowtarzalną przestrzeń bliskości i możliwość bezpośredniego docierania do społeczności lokalnych. Wybrana przez nas sztuka której akcja rozgrywa się w przestrzeni domowej idealnie wpisała się w formułę projektu. W 2016r. Przenieśliśmy spektakl na deski sceniczne. Obecnie gramy w praktycznie każdej przestrzeni nawet w plenerze .
*Źródło: lublin.eu
Komentarze