Kwarantanna nie musi być czasem, w którym zostaniemy pozbawieni możliwości uczestniczenia w kulturze. Konieczność pozostania w domach w związku z panującą pandemią może być okazją, by w końcu znaleźć czas na chwile z kulturą.
Co przygotowały dla nas lubelskie instytucje kultury?
Pracowania Sztuczka działająca w Centrum Kultury zaprasza na codzienne muzykowanie. Za nami pierwsze muzyczne warsztaty online, podczas których dzieci nauczyły się piosenki „Wiosna”. Na kolejne Sztuka zaprasza codziennie w samo południe. Na stronie na Facebooku można znaleźć także mnóstwo propozycji zabaw z dziećmi oraz zadań do wykonania dla dzieci, których efekty rodzice mogą publikować w komentarzach pod postem.
Adres strony na Facebooku: www.facebook.com/PracowniaSztuczka/
Propozycję warsztatową dla dzieci przygotowała także Agata Jakuszko - Sobocka - sketchnoterka z Lublina. Od poniedziałku do piątku artystka zaprasza na live rysunkowy. Jest on realizowany na kanale YouTube pani Agaty, wtorkowe spotkanie zgromadziło ponad 1000 osób. Link do kanału na Youtube >>>
Agata Jakuszko-Sobocka– psycholog i ekspert od myślenia wizualnego. Jest pionierką rysowania na konferencjach biznesowych notatek w Polsce. Wykłada na 4 uczelniach wyższych i prowadzi Akademię Sketchnotingu-kurs on-line o rysowaniu w biznesie. Uczy przekazywać to, co trudne w prosty, obrazowy sposób. Rysuje na żywo wydarzenia, konferencje, webinary po to, by ludzie bardziej się angażowali i więcej zapamiętywali. Wyszła z taką inicjatywą, bo sama jest mamą 2 maluchów, które zainspirowały ją do podzielenia się swoim talentem z innymi rodzicami.
Od 18 marca Ośrodek Edukacji Artystycznej i Warsztaty Komiksu zapraszają na „Domowe warsztaty komiksu”. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku >>>
Fundacja „Via Jagiellonica” nie zrezygnowała ze swoich piątkowych spacerów, przeniosła je jednak do internetu. W najbliższy piątek o godzinie 20:00 organizatorzy zapraszają na kolejny wspólny wirtualny spacer lubelskimi traktami w Europie. Wystarczy o godz. 20 śledzić wydarzenie na Facebooku >>>
Także na utworzonej stronie Widzialna ręka, poza ofertami pomocy w zakupach, możemy znaleźć propozycje konsultacji, warsztatów, porad z przeróżnego zakresu.
Teatr Stary w Lublinie przypomina o swojej bogatej videotece (http://video.teatrstary.eu/) - znajdziecie tutaj zapisy spotkań przeprowadzonych m.in. w ramach „Bitwy o kulturę” oraz „Bitwy o literaturę”.
Z kolei Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zachęca do korzystania z makiet online i spacerów po dawnym Lublin (http://teatrnn.pl/przewodniki). Wirtualne makiety powstały ramach projektu "Lublin 2.0 - Interaktywna rekonstrukcja dziejów miasta". Makiety Lublina obrazują rozwój terytorialny i architekturę miasta. Projekt był realizowany w ramach szerszego programu Ośrodka “Brama Grodzka - Teatr NN”, związanego z przygotowaniami do obchodów 700. rocznicy lokacji Lublina na prawie magdeburskim.
*Źródło: lublin.eu
Komentarze