Dobrowolna kwarantanna domowa, której poddają się uczniowie nie musi oznaczać izolacji od rówieśników i godzin spędzanych przed telewizorem. Wystarczy tylko kwarantannę zamienić w Grarantannę! Wieczorem 18 marca Ministerstwo Cyfryzacji wystartowało z nową inicjatywą, która ma na celu zachęcenie młodzieży do pozostania w domach w trakcie kwarantanny poprzez wykorzystanie pozytywnych aspektów gier i grywalizacji. Za stronę merytoryczną całego przedsięwzięcia odpowiada lubelska Fundacja Twórczości, Edukacji i Animacji Młodzieży - „Teatrikon”, która wokół działania skupiła także inne lubelskie NGO.
Grarantanna to cykl działań adresowany do młodych osób, które pomimo zagrożenia SARS-CoV-2 chcą wciąż spędzać czas aktywnie, dbać o własny rozwój oraz utrzymywać relacje ze znajomymi. Rozwiązaniem jest wykorzystanie pozytywnych aspektów jakie oferują gry, narzędzia internetowe, media społecznościowe czy aplikacje. Wśród przygotowanych propozycji znajdują się m.in. sesje gier fabularnych online, serie zagadek logicznych, webinary, streamingi gier online, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu.
Młodzi ludzie mogą codziennie zaangażować się online w szereg działań łączących rozwój i dobrą zabawę. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie grarantanna.pl oraz wyszukując hashtag #grarantanna w mediach społecznościowych.
Oprócz Fundacji TEAM Teatrikon, program Grarantanny tworzą lubelscy animatorzy i animatorki związani z takimi organizacjami jak Stowarzyszenie NeverLight, Fundacja Animatorów i Twórców Kultury TRACH oraz Fundacja Lublin GameDev, tym samym lubelski sektor organizacji kreatywnych w sposób zdecydowany włączył się we wspieranie walki z Covid19 na szczeblu ogólnopolskim.
#zostańwdomu
GRARANTANNĘ oficjalnie uważamy za rozpoczętą!
www.grarantanna.pl
*Źródło: lublin.eu
Komentarze