Czwartek, 23-30 kwietnia
Organizator: Warsztaty Kultury w Lublinie
-
23 kwietnia, godz. 18.00 | Czytanie Wschodniego Expressu „Punkt zerowy” Artema Czecha
Jarosław Zoń przeczyta dla Was fragmenty trzech książek z serii „Wschodni Express”. Będą to, „Żywoty” Ołeha Sencowa, ukraińskiego pisarza, reżysera zwolnionego po pięciu latach z rosyjskiego więzienia oraz „Punkt zerowy” Artema Czecha, znajdujący się wśród 5 najlepszych reportaży 2019. Już teraz na facebooku Warsztatów Kultury można znaleźć nagranie z fragmentem „Pokój do smutku” Andrija Lubki, książki nominowana do Angelusa 2019. Wszystkie książki wydane są przez Warsztaty Kultury w Lublinie i dostępne w sklepie online instytucji. -
23 kwietnia, 11:00 | Domowy Warsztat Medialabowy
Coś specjalnego dla osób, które kochają nowe technologie, dla których tematy związane z nagrywaniem i produkcją dźwięku nie są obce i dla tych, którzy są uzależnieni od wypróbowywania pomysłowych aplikacji mobilnych. To cotygodniowy cykl medialabowy! -
24 kwietnia, godz. 16.00 | Instrumenty świata. Małe Inne Brzmienia – wideo edukacyjne dla dzieci
Wirtualne spotkanie z muzykiem i kolekcjonerem! Tomasz Drozdek zebrał kilkaset instrumentów muzycznych z całego świata, o których chętnie opowie. Ma również niesamowitą zdolność do nadawania właściwości instrumentu muzycznego przedmiotom, których byśmy nawet nie podejrzewali o taki potencjał! -
26 kwietnia, godz. 11:00 Robaczki z Zaginionej Doliny -Piękna animacja, zrozumiały przekaz, a jednocześnie idealny dla dzieciaków humor i lekcja przyrody.
-
Konkurs dla dzieci i młodzieży Domowy filmowiec
Profesjonalna kamera, duże studio filmowe, sprawdzony scenarzysta… Hmm, nakręcenie filmu wydaje się być poważną sprawą. Zdradzimy Wam jednak pewną tajemnicę. Reżyser, scenarzysta, operator, aktorzy… – wszyscy oni byli kiedyś dziećmi i uczyli się kina tak, jak wy: oglądając filmy i nagrywając różne sceny ze swojego życia, a czasem opisując je w notatniku. Macie czasem chęć poczuć się przez chwilę jak filmowcy? Jeśli tak – doskonale, bo mamy dla Was konkurs. Do wygrania super książki dla młodych filmowców oraz publikacja nagrodzonych filmów na stronie i profilach społecznościowych Warsztatów Kultury w Lublinie. -
24,28 kwietnia, 16.00 | Inne Brzmienia w kwarantannie – playlista
-
30 kwietnia, godz. 18.00 | Czytanie Wschodniego Expressu – „Żywoty” Ołeha Sencowa
Spotkania online odbędą się na stronie Warsztatów Kultury na Facebooku.
Czwartek, 23-30 kwietnia, godz. 12:00- 13:00
Nucimisie - sztuczki muzyczne - edycja domowa
Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie
Muzykowanie od wczesnego dzieciństwa wpływa pozytywnie na szereg kompetencji, jak: umiejętność skupienia, liczenia, pamięć, koordynacja ruchowa, współpraca w grupie czy komunikacja niewerbalna. Podczas zajęć doskonalimy poczucie rytmu, ucząc poprawnej techniki gry na instrumentach perkusyjnych. Zaczynając od bardzo prostych ćwiczeń stopniowo będziemy podnosić poprzeczkę i uczyć coraz bardziej rozbudowanych rytmów. Przy okazji edycji domowej dzieci zapoznają się z repertuarem Zespołu Deficytu Natury a po zakończonym cyklu zajęć zostaną zaproszone do współudziału w koncercie Zespołu.
Czwartek, 23-30 kwietnia, godz. 16:00- 17:00
Bawimisie - sztuczki sensoryczne
Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie
Sensoplastyka to holistyczna metoda wspierająca rozwój dziecka. Dzięki wielozmysłowej stymulacji wpływa na: budowanie integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych , dostarczanych przez receptory harmonijny rozwój zmysłów: dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu rozwój wyobraźni i myślenia kreatywnego budowanie świadomości ciała i przestrzeni u dziecka rozwój małej motoryki.
Piątek, 24 – 30 kwietnia godz. 12:00
Sztuka (nie)użytkowa | działania on-line Galeria Labirynt
Organizator: Galeria Labirynt
Po raz kolejny sztuka nas zadziwia i nieco zwodzi, a tym samym udowadnia, że wygląd to nie wszystko! Galeria Labirynt przedstawia wszystkim, tym małym i tym dużym, wystawę „Sztuka (nie)użytkowa”!
W wystawie udział biorą: Mariusz Drzewiński, Barbara Gryka, Piotr Korol, Tomasz Malec, Tomasz Matuszak, Sławomir Toman, Jan Ziemski. Prace ze zbiorów Galerii Labirynt i Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych
Oprowadzanie online odbędzie się na Facebooku, śledźcie wydarzenie. Oprowadzanie jest tłumaczone na polski język migowy: https://tiny.pl/t39ff
Piątek, 24 kwietnia godz.09:30
Tymoteusz wśród Ptaków | Teatroteka Andersena
To trzeci odcinek teatralnego serialu o misiu Tymoteuszu. Poznaliśmy już jego przygody z podrzuconym kukułczym jajem w spektaklu „Tymoteusz wśród ptaków” i chęć posiadania psa w „Tymoteuszu i Psiuńciu”.
Piątek, 24-30 kwietnia, godz.20:00
Spacery traktami lubelskimi w Europie - Wrocław (wirtualnie)
Organizator: Fundacja "Via Jagiellonica"
Fundacja "Via Jagiellonica" zaprasza na kolejny wspólny wirtualny spacer lubelskimi traktami w Europie. Wystarczy o godz. 20 śledzić wydarzenie na Facebooku. Oferta kierowana jest wyłącznie do osób pełnoletnich oraz niepełnoletnich z uprawnionymi opiekunami.
Oprowadzanie: przewodnik Janusz Kopaczek.
Piątek, 24 kwietnia, godz.19:00-21:00
Wystawa: Monika Sosnowska – Fasada
Organizatorzy: Edu Labirynt i Galeria Labirynt
Monika Sosnowska w swojej twórczości dokonuje aliansu uniwersalnej modernistycznej formy z elementami socjalistycznego budownictwa, które spotykają się i współgrają ze sobą w unikalny sposób. Artystkę interesują utopie, błędy, miejsca niefunkcjonalne. W jej pracach znane architektoniczne elementy takie jak: korytarze z lamperią, balkony, sufity, podłogi i ściany podlegają wariacjom i zmianom zaburzającym percepcję odbioru. W Galerii Labirynt zaprezentowana zostanie jedna z monumentalnych instalacji architektonicznych Sosnowskiej pt. Fasada. To ponad siedmiometrowa metalowa konstrukcja, która pozbawiona została swojej ciężkości, i jako niemal organiczna struktura spływa miękko z sufitu, wysoko ponad głowami oglądających. Fasada poprzez swoją nieoczywistą i pozbawioną dyscypliny formę w przewrotny sposób odkrywa proces twórczy artystki.
wernisaż tłumaczony na PJM oraz na język angielski (wstęp wolny)
Kurator: Waldemar Tatarczuk
Sobota, 25 kwietnia-9 maja, godz.12:00
Pichcimisie - sztuczki kulinarne - edycja domowa
Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie
Gotowanie jest dziecinnie proste! Nie wierzysz? Przekonasz się z naszymi sztuczkami kulinarnymi. Gotowe przepisy, krok po kroku a najważniejszym ‘składnikiem’ są zawsze sprytne rączki, które wszystko robią same, nalewają, przelewają, przesypują, mieszają, ugniatają, doprawiają i najnają…
Rodzicu! Pomóż dziecku gotować samodzielnie!
Warsztat online na stronie Sztuczki na Facebook.
Sobota, 25 kwietnia, godz.16:00
Przydasie - sztuczki praktyczne - edycja domowa
Organizator: Centrum Kultury w Lublinie, Sztuczka
Ile to rzeczy zostawiamy, bo może kiedyś się przydadzą, a ile rzeczy przydałoby się zrobić, ale… Cały cykl sztuczek praktycznych będzie właśnie o tym. Małe przydasiowe eksperymenty domowe, dzięki którym powstaną przedmioty codziennego użytku, czyli głównie zabawki.
Warsztat online na stronie Sztuczki na Facebook.
Niedziela, 26 kwietnia, godz.12:00
Przyrodasie - świat ptasich odgłosów
Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie
Zapraszamy ludzi od małego do starego. I tych, których przyroda pasjonuje i tych którzy nie do końca mają z nią kontakt.
Animujmy ją w sobie póki nie jest za późno
Poniedziałek, 27 kwietnia, godz.18:00
Brzydkie kaczątko | Domowe czytanie Andersena
Organizator: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
W ramach projektu Teatroteka Andersena cykl Domowe czytanie Andersena, w ramach, którego nasi aktorzy przygotowali autorskie nagrania audio i wideo baśni Hansa Christiana Andersena.
Wtorek, 28 kwietnia, godz.09:30
Spotkania z lalką teatralną
Organizatorzy: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie i Lublin - Miasto Kultury
Co tydzień, we wtorek o g. 9:30 będziemy umieszczać posty, na naszym profilu Facebook, z opisem i pełną prezentacją jednego typu lalki teatralnej, którą możecie spotkać w naszym teatrze.
Gosia Adamczyk - nasza pedagog teatralna - przygotowała dla Was ten cykl i opisała wszystkie typy lalek teatralnych.
Każda prezentacja będzie dostępna bez ograniczeń na stronie https://teatrandersena.pl/spotkania-lalka-teatralna/
*Źródło: lublin.eu
Komentarze