Dotacje są przeznaczone na działania o charakterze lokalnym i regionalnym, upowszechniające wiedzę o Bitwie Warszawskiej 1920 r. i jej znaczeniu dla odbudowy polskiej państwowości. W programie zakłada się możliwość realizacji projektów o charakterze animacyjnym i włączającym społeczność lokalną we wspólne wypracowanie rezultatów działania. Warunkiem uczestnictwa w naborze jest przedstawienie porozumienia z co najmniej dwoma podmiotami, z którymi realizowany będzie projekt. Partnerami projektu mogą być m.in.: jednostki samorządu terytorialnego; państwowe i samorządowe instytucje kultury; archiwa państwowe; kościoły i związki wyznaniowe; przedszkola, szkoły i inne instytucje oświatowo-wychowawcze; uczelnie publiczne lub niepubliczne; podmioty prowadzące działalność gospodarczą i organizacje pozarządowe.
Dotacje mogą być przeznaczone na:
- projekty edukacyjno-animacyjne oparte na interakcji i współdziałaniu, w szczególności upamiętniające postacie i wydarzenia ważne dla historii lokalnej ? warsztaty, gry terenowe, spacery i rajdy tematyczne, konkursy, gry miejskie, projekty interdyscyplinarne;
- lekcje i spotkania tematyczne, wykłady, panele dyskusyjne;
- wystawy (wraz z katalogami), wytyczenie i oznakowanie szlaków tematycznych i historycznych, murale, prace porządkowe i dokumentacyjne na cmentarzach i miejscach o znaczeniu historycznym, archiwa społeczne;
- rekonstrukcje wydarzeń historycznych;
- działania on-line: wykłady, spotkania, konkursy, wystawy, warsztaty, oprowadzania i spacery tematyczne, tworzenie tematycznych stron internetowych i aplikacji.
Termin rozpoczęcia i zakończenia realizacji projektów: od 3 sierpnia 2020 r. do 20 października 2020 r.
Wnioski należy składać poprzez formularz w systemie Witkac.pl. Szczegółowe informacje o naborze są dostępne na stronie www.niepodlegla.gov.pl/.
*Źródło: lublin.eu
Komentarze