Jesteśmy pełni uznania dla inicjatyw Krajowej Spółki Cukrowej i innych podmiotów, które zdecydowały się wesprzeć potrzebujących w trudnym czasie pandemii. W sumie spółka przekazała na rzecz różnych instytucji charytatywnych w całej Polsce żywność o wartości blisko miliona złotych. Drugie tyle, w gotówce trafiło do placówek służby zdrowia z przeznaczeniem na zakup koniecznych środków ochrony indywidualnej oraz sprzętu medycznego. Dziś widzimy, jak ważna i potrzebna była ta pomoc. – podkreślił Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
W ramach akcji produkty żywnościowe od Krajowej Spółki Cukrowej „Polski Cukier”, w tym słodycze od Fabryki Cukierków „Pszczółka” zostały przekazane czterem lubelskim instytucjom zaangażowanym w pomoc osobom najbardziej dotkniętych pandemią. Wsparcie otrzymały: Lubelski Oddział Okręgowy PCK, Lubelski Bank Żywności, Caritas Archidiecezji Lubelskiej oraz Bractwo Miłosierdzia im. Św. Brata Alberta w Lublinie.
– Szczególnie staramy się angażować w organizowanie pomocy tam, gdzie działają nasze zakłady produkcyjne, bo czujemy się odpowiedzialni za społeczność lokalną. Jako jeden z największych pracodawców w woj. lubelskim nie możemy być obojętni wobec szkód, jakie wyrządza epidemia. Dla Krajowej Spółki Cukrowej Polski Cukier i wszystkich jej pracowników społeczna odpowiedzialność biznesu jest rzeczą naturalną. Tym bardziej w tym trudnym, niepewnym okresie, chcieliśmy podzielić z innymi tym, co mamy najlepsze, czyli polską, najwyższej jakości żywnością. – mówił Krzysztof Kowa, prezes Krajowej Spółki Cukrowej S.A.
Działania KSC S.A. minimalizujące skutki epidemii chińskiego COVID-19 prowadzone są na terenie całego kraju od trzech miesięcy. Ważną rolę na mapie aktywności produkcyjnej KSC ma województwo lubelskie. Znajdują się jej dwa zakłady produkcji cukru: Cukrowania Krasnystaw i Cukrownia Werbkowice oraz Fabryka Cukierków „Pszczółka” w Lublinie.
Akcja to wyraz solidarności z wszystkimi osobami, które znalazły się w trudnym położeniu ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną. Dzięki wspólnym skoordynowanym działaniom wsparciem zostali objęci m.in. seniorzy raz rodziny wielodzietne z województwa lubelskiego.
Fabryka Cukierków Pszczółka wywodzi się z Lublina, jesteśmy częścią tej społeczności
i czujemy się za nią odpowiedzialni. Dlatego zawsze jesteśmy w gotowości, aby nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. – dodał Leszek Wertejuk, prezes FC „Pszczółka”.
*Artykuł partnera
Komentarze