Powołanie nowego zarządu wyznacza kamień milowy dla roli jaką PZL-Świdnik – w wizji Leonardo: polski synonim śmigłowca – może odegrać w dynamicznym środowisku polskiego i międzynarodowego przemysłu lotniczego i obronnego, a także wzmacnia fundamenty dla przyszłości Spółki.
Nowo zarząd wnosi wszechstronne i bogate doświadczenie biznesowe, międzynarodowe oraz wiedzę ekspercką w zakresie wojskowości, która będzie korzystna dla organizacji jak i dla obecnie realizowanych oraz przyszłych projektów firmy.
Pozwoli to również na utrzymanie solidnego partnerstwa z polskimi instytucjami rządowymi i wojskowymi w zakresie kluczowych wymagań oraz zagwarantuje gotowość ze strony PZL-Świdnik, w ściślej współpracy z Leonardo, dla zaspokajania wszelkich potrzeb wyrażonych przez naszych strategicznych odbiorców, zapewniając jednocześnie istotne wsparcie dla bezpieczeństwa narodowego i rozwoju gospodarczego.
PZL-Świdnik od 10 lat jest częścią światowego koncernu Leonardo, cieszącego się wiodącą pozycją w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa, a wkrótce świdnickie zakłady będą obchodzić 70. rocznicę powstania dając początek rozwoju miasta Świdnik. Zakłady PZL-Świdnik są dzisiaj częścią dziedzictwa i tradycji polskiej Doliny Lotniczej.
Unikalna i ugruntowana wiedza PZL-Świdnik będzie mogła być wykorzystana i umocniona dzięki dalszym inwestycjom w technologię z zachowaniem własności intelektualnej w Świdniku, jak również poprzez zwiększanie lokalnej puli talentów i podnoszenie ich umiejętności zawodowych, odgrywanie wiodącej roli w przyszłych programach Sił Zbrojnych, a także doskonaleniu możliwości obsługi klienta i wzmacnianiu współpracy w ramach polskiego łańcucha dostaw i strategicznego partnerstwa z przemysłem krajowym.
Leonardo i PZL-Świdnik mają solidny, gotowy do realizacji plan na przyszłość, który zakłada duży wkład w przyszły wzrost gospodarczy kraju, biorąc pod uwagę, że sektory takie jak lotnictwo, obronność i bezpieczeństwo są głównym motorem zwiększającym zamożność narodową , konkurencyjność i zatrudnienie. Opiera się to na silnej legitymizacji istniejących programów przemysłowych, a także na nowych możliwościach, nad którymi obecnie trwają rozmowy z odpowiednimi władzami krajowymi.
*Artykuł partnera
Komentarze