Podczas kolejnego spotkania w ramach pandemicznej wersji Inkubatora Kultury będziemy pracować nad tym jak zachować wewnętrzną równowagę w pandemicznym świecie. W jaki sposób organizować swoją pracę, aby zadbać o bezpieczne granice między sprawami zawodowymi a prywatnymi? Co ma wpływ na dobre zarządzanie własną energią? Jak używać nowych technologii, aby nie przyczyniały się do wypalenia? Jak podtrzymać motywację do pracy, kiedy na świecie panuje tyle niepewności? Warsztaty poprowadzą Magda Chołyst i Ula Buyuly / pracownia Artist in Bloom.
Pandemia i idące za tym zmiany w codziennym funkcjonowaniu instytucji kultury spowodowały, że powyższe pytania stały się jeszcze bardziej palące, a część tradycyjnych rozwiązań straciła na aktualności. Dlatego gorąco zapraszamy pracowników instytucji kultury do udziału w procesie edukacyjno-rozwojowym, którego celem jest odkrycie własnych możliwości i zasobów związanych z zachowaniem tzw. „work-life balance”. Uczestnicy, poza podstawowymi informacjami związanymi z obszarem work-life balance, takimi jak: źródła zdrowia i równowagi, organizacja pracy i zarządzanie sobą w czasie, zarządzanie zasobami wewnętrznymi (emocje, myślenie, zachowania), skoncentrują się na umiejętności projektowania rozwiązań – uniwersalnej zawodowej sprawności możliwej do zastosowania w różnych warunkach i zmieniających się okolicznościach.
Tym razem, aby pozostać w zgodzie z intencjami wydarzenia, nie będzie teoretycznego wykładu ani pasywnego webinaru, który tylko wydłuży godziny spędzone przed komputerem. Zapraszamy na dynamiczny proces rozwojowo-edukacyjny, który składać się będzie z kilku powiązanych ze sobą komponentów:
- praktycznego warsztatu skoncentrowanego na projektowaniu osobistych strategii work-life balance;
- indywidualnej pracy opartej o specjalnie przygotowane ćwiczenia;
- warsztatu „follow-up” integrującego nabyte umiejętności i wiedzę.
Cały cykl łączy metody pracy autodiagnostycznej, eksperckiej, warsztatowej z elementami mentoringu, a jego efektem będzie zbudowanie własnych strategii work-life balance adekwatnych do indywidualnych okoliczności, specyfiki środowiska pracy, osobistych predyspozycji i dynamiki zmian.
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Kiedy: program składa się z 3 spotkań i pracy własnej rozłożonej na 4 tygodnie
▲ 11.01.2021 – Formularz warsztatowy: przybliżony czas wypełniania: 30 min. Uczestnicy wypełniają prostą ankietę, która pozwoli rozpoznać najważniejsze potrzeby i wyzwania oraz oczekiwania wobec warsztatów.
▲ 21.01.2021, godz. 16.00-18.00 – Spotkanie warsztatowe. Nauka praktycznych narzędzi i praca grupowa dedykowana projektowaniu strategii work-life balance uzupełnione dynamicznym wykładem z obszaru work-life balance.
▲ 22.01-28.01.2021 Praca indywidualna we własnym zakresie w oparciu o wiedzę zdobytą na warsztacie oraz dostarczone narzędzia i ćwiczenia.
▲ 28.01.2021, godz. 16.00-18.00 / 29.01.2021, godz. 9.00-11.00 – Warsztat follow-up w mniejszych grupach i z podziałem na dni. Spotkanie ewaluacyjne i aktualizujące nabytą wiedzę i umiejętności, podczas którego uczestnicy otrzymają odpowiedzi na indywidualne pytania, wynikające z procesu, a także dalsze wskazówki dotyczące zachowania równowagi w życiu zawodowym i prywatnym. Tym razem praca grupy dedykowana będzie w szczególności wymianie doświadczeń i opracowywaniu autorskich iteracji nabytych narzędzi.
▲ 30.01.2021 – 03.02.2021 Praca indywidualna we własnym zakresie w oparciu o wiedzę zdobytą na warsztacie oraz dostarczone narzędzia i ćwiczenia.
▲ 04.02.2021, godz. 16.00-18.00 – Spotkanie on-line podsumowujące całość procesu. Ankieta ewaluacyjna
Gdzie: online przez platformę Zoom
Zapisy: ilość osób ograniczona, zapisy za pomocą formularza rejestracyjnegootwiera się w nowej karcie
Dla kogo: osób związanych zawodowo z sektorem kultury i kreatywnym
▲▼▲▼▲▼▲▼▲▼▲
Prowadzenie:
Magda Chołyst i Ula Buyuly / pracownia Artist in Bloom – certyfikowane coachki, edukatorki w nurcie innowacyjnej szkoły Kaospilot, projektantki procesów rozwojowych dla instytucji kultury, badaczki zajmujące się definiowaniem i rozwijaniem kompetencji niezbędnych w sektorze kreatywnym dziś i jutro.
„Zależy nam na rozwijaniu takich postaw i sposobów działania w środowisku twórczym, aby mogło ono nie tylko mierzyć się z istniejącymi wyzwaniami w sposób konstruktywny i kreatywny, ale również stwarzać dla siebie nowe możliwości”.
Artist in Bloom to fizyczne miejsce na warszawskiej Ochocie, podróżująca pop-up school i postawa wobec świata. Pracownia konsekwentnie realizuje misję związaną z profesjonalnym wsparciem artystów i pracowników kultury w rozwoju kompetencji zawodowych, tworzeniu przemyślanej ścieżki kariery i umiejętnym budowaniu relacji ze środowiskiem twórczym.
W ramach aktywności pracowni realizowane są innowacyjne działania edukacyjne (warsztaty, programy, programy mentoringowe), indywidualne procesy rozwojowe w oparciu o certyfikowane metodologie International Coaching Federation oraz szyte na miarę procesy wspierające instytucje kultury w adaptowaniu sposobów swojej pracy i oferty dla odbiorców do zmieniającej się rzeczywistości.
*Źródło: lublin.eu
Komentarze