– W działaniach na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami kładziemy przede wszystkim nacisk na zapewnienie im dostępności do różnych wymiarów funkcjonowania w lokalnej społeczności. W bieżącym roku osoby z niepełnosprawnościami mogą uzyskać dofinansowanie między innymi na likwidację barier technicznych i architektonicznych, turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego. Możliwe jest też dofinansowanie usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika. Z uwagi na trwający nadal stan epidemii, zachęcamy do zdalnego aplikowania o wsparcie – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.
Wnioski o dofinansowanie mogą obejmować działania na rzecz likwidacji barier technicznych i architektonicznych, barier w komunikowaniu się, turnusów rehabilitacyjnych, sprzętu rehabilitacyjnego, zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze oraz usługi tłumacza języka migowego lub tłumacza-przewodnika dla osoby z niepełnosprawnością.
Ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne najwłaściwszą formą złożenia dokumentów jest dostarczenie ich:
- do pojemników na korespondencję zlokalizowanych w siedzibie Działu ds. osób niepełnosprawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie przy ul. Diamentowej 2,
- za pośrednictwem poczty tradycyjnej,
Osobiste dostarczenie wniosku do punktu obsługi MOPR możliwe jest tylko w uzasadnionych przypadkach, po uprzednim umówieniu wizyty pod numerem telefonu 81 466 53 96.
Wnioski dotyczące dofinansowań uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze można składać również poprzez platformę System Obsługi Wsparcia prowadzona przez PFRON.
Szczegółowe informacje na temat możliwości uzyskania dofinansowania oraz formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej mopr.lublin.eu. Z pracownikami MOPR można się także kontaktować telefonicznie pod numerem telefonu 81 466 53 96 w godzinach: 7.00-13.00 i 13.30-19.30.
Przypominamy, że z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju i bezpieczeństwo mieszkańców bezpośrednia obsługa interesantów w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie jest nadal ograniczona wyłącznie do spraw wymagających osobistego stawiennictwa w związku ze skierowanymi pisemnymi wezwaniami lub zawiadomieniami. Odbywa się ona po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu daty i godziny wizyty z pracownikiem prowadzącym postępowanie.
*Źródło: Biuro Prasowe UM Lublin
Komentarze