– Każdy dzień przy Portalu to wydarzenia kulturalne, spotkania, emocje i uśmiechy. Jest to miejsce zjednoczenia miast, stanowi zachętę do dialogu i komunikacji, dzięki której stajemy się sobie bliżsi. Portal daje możliwość pokazania w stolicy Litwy lubelskich projektów oraz interaktywnych działań po obydwu stronach – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, w porozumieniu z Fundacją Benediktas Gylys, głównym organizatorem projektu po stronie litewskiej oraz Ośrodkiem Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża", lubelskim koordynatorem projektu, podjęto decyzję o wydłużeniu realizacji projektu Portal. Wyjątkowa instalacja litewskich artystów zostanie w Lublinie jeszcze przez trzy miesiące.
Portal zyskał ogromną popularność wśród mieszkańców obu miast, a także przyciągnął uwagę mediów na całym świecie. Do chwili obecnej ukazało się ponad 200 artykułów i wzmianek o Portalu w mediach tradycyjnych i internetowych. Materiały o nim przygotowały renomowane stacje i media, jak BBC czy Reuters. Posty i filmiki o lubelsko-wileńskim projekcie w portalach społecznościowych osiągały setki tysięcy wyświetleń, polubień i udostępnień.
Wszelkie informacje na temat inicjatywy oraz towarzyszących wydarzeń zamieszczone są na profilach Ośrodka www.rozdroza.com, stronie projektu www.portalcities.org i Miasta Lublin www.lublin.eu, a także w opisie wydarzenia pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1761749410671402/
Komentarze