[PRAPREMIERA MET]
Libretto: Kasi Lemmons
przybliżony czas trwania: 2h 55, z przerwą
obsada: Will Liverman (Charles), Angel Blue (Przeznaczenie/Samotność/Greta), Latonia Moore (Billie) Yannick Nézet-Séguin (dyrygent), James Robinson (reżyseria), Camille A. Brown (reżyseria), Allen Moyer (scenografia), Paul Tazewell (kostiumy), Christopher Akerlind (światło), Greg Emetaz (projekcje), Camille A. Brown (choreografia), Eric Woolsey (zdjęcie w tle)
Dyrektor muzyczny nowojorskiej opery Yannick Nézet-Séguin oraz Terence Blanchard, zdobywca nagrody Grammy, muzyk jazzowy i kompozytor, po raz pierwszy łączą siły w adaptacji wspomnień amerykańskiego dziennikarza i prezentera stacji Black News Channel Charlesa M. Blowa.
Debiut operowy Blancharda zabierze nas w przejmującą podróż, w której towarzyszyć nam będzie młody, czarnoskóry człowiek, próbujący przezwyciężyć traumy i trudy życia. Autorką libretta jest Kasi Lemmons, produkcję współreżyserują twórcy najnowszej adaptacji Porgy i Bess braci Gershwinów – James Robinson i Camille A. Brown. W Charlesa M. Blowa wcieli się wschodząca gwiazda międzynarodowej operowej sceny, baryton Will Liverman. Partnerować będą mu sopranistka Angel Blue w potrójnej roli Przeznaczenia, Samotności i Grety oraz Latonia Moore jako Billie.
FILMOWA NIEDZIELA
"FILONEK BEZOGONEK"
NIEDZIELA 17.10 / 17.00
|
|
kategoria wiekowa: 4+
Szwecja, 2020
czas trwania: 67’
wersja językowa: dubbing
reżyseria: Christian Ryltenius
Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Czy uda mu się zaprzyjaźnić z miejskimi kotami i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki? Z całą pewnością Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, pozna uroczą Maję i stanie oko w oko z gangiem psów. Z jakim skutkiem? Przekonajcie się sami!
BITWA O LITERATURĘ. W CIENIU
WTOREK 12.10 / 18.00
|
|
Goście: Monika Adamczyk-Garbowska, Sławomir Jacek Żurek
Prowadzący: Grażyna Lutosławska
Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki. Wejściówki można rezerwować i odbierać w kasie Teatru Starego. Wydarzenie transmitowane online na stronie (zakładka "Na żywo") oraz Facebooku Teatru Starego
Z czym był związany rozkwit literatury żydowskiej na ziemiach polskich przed 1939 rokiem? Czym się charakteryzowała? W jakim języku była pisana? Dlaczego Ester Kreitman, siostra Israela Joszuy Singera i noblisty Isaaca Bashevisa Singera, nie mniej literacko utalentowana niż oni, dopiero teraz odnajduje właściwe jej miejsce w historii literatury?
|
|
|
|
|
Komentarze